Shqiptaret ne Angli

3 shtetet ku emigrantët shqiptarë ndihen më të lumtur

0
Pasi kemi dëgjuar nga emigrantët e Greqisë hallet e krizës shumëvjeçare, na është lodhur koka me soggiorno-n dhe probleme të shtetëzimit të brezit të...

Zbulohet sekreti pse emigrantët shqiptarë në Angli sjellin shumë para në...

0
Përveçse paguhen mirë për punët që bëjnë duket se ka dhe një tjetër të fshehtë në faktin e dërgesave të parave nga emigrantët shqiptarë...

Do shpërtheni në lot nga e qeshura/ Biseda e shqiptarit me...

0
Do shpërtheni në lot nga e qeshura/ Biseda e shqiptarit me të dashurën angleze është epike!! Dihet që Anglia është ndër vendet që josh më...

U kujdes për të gjatë fundit jetës, Milioneri britanik i lë...

0
Duket se histori filmash, por një shqiptar dhe e dashura e tij janë bërë milionerë, pasi një i moshuar britanik u ka lënë të...

E goditën me leva në kokë e trup, kush është shqiptari...

0
Një shqiptar nuk ka mundur t`i shpëtojë vdekjes teksa qëndronte prej pesë ditësht i shtruar në spitalin e Londrës. Ai u përfshi në një...

Shqiptarët në Angli hapin kutinë e kursimit, nuk u besojnë syve...

0
Disa shqiptare te cilet jetojne ne Angli kane hapur kutine e kursimeve pas nje viti, pasi do dale jashte qarkullimit monedha 1 paundeshe dhe...

Shqiptarit i ‘ndrit fati’ dhe merr shtetësinë angleze, por në atdhe...

0
Ai banon ne Angli, ka edhe shtetesine angleze, por ne Shqiperi e ka gjetur belaja dhe duhet te pergjigjet deri ne nje. Madje rrezikon...

Punonin pa letra në Angli, kapet mat 4 shqiptarë

0
Policia britanike ka kapur 4 shqiptarë që jetonin në mënyrë të paligjshme në Britani. Sipas mediave britanike, të arrestuarit janë shqiptarë, tre prej tyre të...