Bota

Franca, jo dozë të dytë të AstraZeneca nën moshën 55 vjeç

0
Njerëzit nën moshën 55 vjeç që morën dozën e parë të AstraZeneca në Francë do të marrin vaksinën e dytë të një...

Italia shkon drejt portokallit: Nga e hena rajonet qe shkojne drejt...

0
Nga e hëna Italia do të jetë më pak e kuqe. Të paktën 5 rajone shpresojnë të bëhen portokalli: Lombardia, Piemonte, Emilia...

Ngjyrat dhe rihapja, Speranza nënshkruan dy urdhëresat e reja në fuqi...

0
Ngjyra e rajoneve: Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza, bazuar në të dhënat dhe indikacionet e Dhomës së Kontrollit të CTS të 2...

Itali/ Nga nesër kthehen ngjyrat Rajon për Rajon. Shtyhet masat për...

0
Dita e fundit në zonën totale të kuqe në Itali, me një të hënë të blinduar të Pashkëve dhe kontrolle të forta...

Italia me ngjyra, çfarë ndryshon nga 6 Prilli: 9 rajone akoma...

0
Pas 6 prillit Veneto, Marche dhe Trento kalojne ne portokalli ja si ndryshon harta e rajoneve

Cfare ndodh gjate dhe pas tre ditëve të zonës së kuqe...

0
Ministri i Shëndetësisë, Roberto Speranza, mbi bazën e të dhënave dhe indikacioneve të dhomës së kontrollit, do të nënshkruajë urdhëresa të reja...

Franca nuk po gjen paqe/ Ashpërsohen masat, shkollat mbyllen për 3...

0
Rreziku nga një vale e re e pandemisë dhe situata me spitalet e detyruan Francën të ashpërsojë regjimin e karantinës kundër covid.

Itali/ Udhëtimet jashtë vendit, karantinë dhe tampon edhe për ata që...

0
Udhëtoni jashtë vendit, ministri Speranza: Karantinë 5-ditore dhe tampon gjithashtu për ata që kthehen nga vendet e BE-së Ministri...