Tuesday, January 26, 2021

Lajme nga Bota

Vetem sot 10 mijë raste: Ky shtet ne europe po shkon...

0
Mediat e huaja tregojne se ne 24 orët e fundit, Rusia ka shënuar shifrën më të lartë te rasteve ditore me 10,600...

Italia planifikon rihapjen e çerdheve dhe kopshteve, ja plani i qeverise

0
Grupe me tre apo gjashtë fëmijë, pa lodra nga shtëpia, orare të ndryshme dhe aktivitete në natyrë. Këto janë pikat kryesore të...

Trengjyreshi ndez Pallatin Mondadori

0
Mondadori Group merr pjesë në ndjenjën e solidaritetit dhe shpresës për të gjithë botën dhe përkon në mënyrë simbolike vendin tonë në...

Shembet hoteli qe perdorej per karantinë, 70 persona nën rrënoja (Video)

0
Një hotel 5 katësh, i cili përdorej për të strehuar personat me koronavirus në karantinë, u rrëzua në Kinë. Sipas gazetës...

Vjen lajmi i madh per Koronavirusi. Ja cfare po ndodh ne...

0
Nje lajm i mire vjen nga Australia ku studjuesit kane arritur te krijojne vaksinen e pare per te neutralizuar virusin.

Nje krijese e çuditshme del në breg, flasin deshmitaret te habitur:...

0
Krijesa e çuditshme me kokë delfini, dhëmbë të mprehtë dhe një bisht të gjatë gjarpri doli në bregun e detit në...

Stuhia e borës perfshin Turqinë, shikoni momentin kur vjen nga Deti...

0
Turqia është përfshirë nga një mot i acarte prej më shumë se 24 orësh. Temperaturat e ajrit kanë rënë deri në...

Thellohet kriza në familjen Mbretërore britanike, nipi i mbretëreshës ndahet nga...

0
Nj krizë e re ne familjen mbretërore Windsor, pas asaj të heqjes dorë nga detyrat mbretërore nga princi Harry dhe bashkëshortja...