Emigracion

Home Emigracion

Greqi, ndryshohen papritur ligjet për emigrantët, ja çfarë pritet të ndodhë

Dispozitat e projektligjit të ri për nënshtetësinë greke tashmë janë votuar në parlamentin grek. Zbardhen të gjitha ndryshimet që u votuan e...

Italia, vë në dispozicion 30 mijë vende pune sezonale për 2019…...

Sipas dekretit të flukseve 2019, në Itali vihen në dispozicion 30 mijë kuota për punë të varur sezonale të punonjësve të huaj,...

Shkuan për një jetë më të mirë, familja shqiptare nxirret në...

Francë- Prej dy vitesh jetonin në qytetin Pontivy, por fati mesa duket nuk i buzëqeshi familjes shqiptare, Osmani. Tani ata nuk kanë...

7 arsye pse nuk duhet të largoheni nga Shqipëria!

Praktikisht, kush ka jetuar për pak kohë jashtë vendit, ose ka të afërm që jetojnë jashtë vendit (pra, të gjithë) ka mundur...

Punësimi në Gjermani, procedurat e reja zgjasin vetëm 14 ditë

Që prej nëntorit të vitit 2017, procedurat e vizave të punës për shtetasit e Ballkanit Perëndimor janë më të thjeshta dhe realizohen...

Fluks kërkesash për lejet e qëndrimit 5-vjeçare

Programi për dhënien e lejeve të qëndrimit 5-vjeçar për të huajt që investonin mbi 250 mijë Euro në Greqi, ka rezultuar i...

Shqipëria po i përzë të gjithë, po ikin edhe ata që...

Nga Blerina Gjoka Ikja e njerëzve po përjetohet si një nga problemet më të mëdhaja të Shqipërisë sot....

Ligji i ri për nënshtetësinë, Greqia lehtëson pasaportat

Ligji i ri, parashikon uljen e tarifës së nënshtetësisë, si dhe lehtësi në provimin e gjuhës për moshat e treta dhe personat...
26,434FansLike
27FollowersFollow
29FollowersFollow
5FollowersFollow
382SubscribersSubscribe
EUR - Euro Member Countries
USD
0.8881
GBP
1.1572
CHF
0.8789
Tiranë
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
30 %
3.6kmh
20 %
Thu
21 °
Fri
19 °
Sat
20 °
Sun
18 °
Mon
20 °