Emigracion

Greqia do të hapë kufirin me Shqipërinë pas dates 7 qershor,...

0
Qeveria greke mund të hapë kufirin me Shqipërinë pas 7 qershorit. Ambasdorja shqiptare në Athinë, Luela Hajdaraga është takuar me ministrin e...

Vendimi i ri/ Greqia shtyn hapjen e kufijve me Shqipërinë, njoftimi...

0
Qeveria greke ka marrë vendimin për të shtyrë hapjen e kufijve tokësore me vendin tonë. Sipas mediave greke masat...

Lajmi i fundit/ Greqia zgjat masat kufizuese me Shqipërinë, kufiri mbetet...

0
Shteti grek ka vendosur të vijojë të mbajë mbyllur kufirin me vendin tone. Lajmi është bërë i ditur nga Ambasada Greke në...

“Ky është shteti që na la rrugëve”, radhë të gjata në...

0
Në pikën kufitarë të Kapshticës  punonjësit sezonalë kërkojnë të kalojnë drejt Kapshticës. Kjo ka shkaktuar radhë të gjata që...

Hapet Kapshtica, Greqia lejon punëtorët sezonalë, ja kushtet për të kaluar

0
Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë. Stacioni i Policisë Kufitare Kapshticë: Autoritetet e Policisë Greke,...

Lajmi i madh për emigrantët shqiptarë/ Kartë Blu, bashkim familjar dhe...

0
BE ka propozuar një skemë të re për tërheqjen e punëtorëve të kualifikuar vendet e treta si ato të Ballkanit, të ngjashme...

‘Blue Card’ për emigrantët, bashkim familjar dhe punësim/ BE kërkon persona...

0
BE ka një skemë të re për punesimin e personave të kualifikuar nga vendet e treta si ato të Ballkanit, të ngjashme...

Sa para duhet të kemi për të qënë ‘i qetë financiarisht’...

0
Kur bëhet fjalë për te qene i qete financiarisht, nuk eshte nevoja të jeni milioner. Në fakt, amerikanët thonë se ju duhet...