Italia

Lajmet e fundit nga Italia, te rejat dhe informacione, cfare ndodh ne Itali

Italia hap kufijte për gjithë shqiptarët, 4 rregullat e reja qe...

0
Italia heq kufizimet e lëvizjes me Shqipërinë, 4 kushte për t’u futur në Itali Italia ka vendosur rregulla të...

Italia heq kufizimet per Shqipërinë, por me kete kusht

0
Italia lehtëson kufizimet e lëvizjes me Shqipërinë, Kosovën, Maqedoninë e Veriut, e Malin e Zi, por fut minikarantimin 5 ditor.

Lajm i fundit/ Italia hap kufijte per te gjithe shqiptaret?

0
Sipas dokumentit te publikuar në faqen e Ministrisë se shendetesise italiane, Shqipëria kalon në listën D bashkë me Kosovën dhe disa shtete...

Ndryshojne rregullat per udhetimet drejt Italise, ulet periudha e karantines per...

0
Ministri i Shendetesise Roberto Speranza ka deklaruar diten e sotme se per vendet si Shqiperia, karantina do te ndryshoje nga 10 qe...

Itali/ Green Pass, shkolla dhe transporti: dosjet e hapura në tryezën...

0
Një mbledhje e Këshillit te Ministrave mund të thirret që nesër për të diskutuar dosjet ende të hapura në tryezën e qeverisë,...

Dhjetra shqiptare te bllokuar ne aeroportin e Bolonjes prej 7 oresh:...

0
Shkak i bllokimit eshte bere linja ajrore Air Albania. Nje prjej pasagjereve thote se ata kane qe ne oren 4 qe presin...

Rikthehen turistët e huaj në Itali, cfare po ndodh me kufijte...

0
Java e fundit e korrikut ka nisur me një rritje të numrit të turistëve të huaj që vizitojnë kryeqytetin italian Romë.

Greva e kontrollorëve ajrorë në Itali, AAC: Anulohen disa fluturime me...

0
Autoriteti i Aviacionit Civil Shqiptar (AAC) ka njoftuar të gjithë ata që janë të interesuar të fluturojnë drejt dhe nga Roma më...