Gjeniu

Si të aplikoni online për pasaportë dhe kartë identiteti

0
Kanë kaluar 10 vite që kur qytetarët shqiptar filluan të pajisen me pasaportat e reja që përfshinin të dhëna biometrike. Pajisja e...

Si t’i pastroni atletet dhe këpucët e bardha

0
Kush nuk i pëlqen këpucët ose atletet e bardha? E megjithatë ne e dimë se sa vështirë është t’i mbajmë ato...

Pastroni syzet tuaja me këtë produkt dhe hiqni të gjitha gërvishtjet,...

0
Lentet e qelqit mund të bëhen të pista dhe të gërvishten lehtë dhe të shtrembërojnë pamjen. Kjo është arsyeja pse ju duhet...

Këshilla të rëndësishme për kujdesin e lules më të brishtë, orkidesë;...

0
Orkidea është një lule e brishtë e cila pa kujdesin e duhur mund të vyshket shumë shpejt. Nëse së fundmi keni marrë...

3 rregullat bazë për të bërë një pazar të shëndetshëm dhe...

0
Kush nuk ka ngrënë pak nga buka që sapo keni blerë apo nga një qese me fruta të thatë rrugës për në...

Baxho me panele diellore. I instaloi për të kursyer energji, por...

0
Alfred Marku nga qyteti i Lezhës ka ngritur një baxho për të prodhuar nënproduktet e qumështit. Prej 6...

Gabimi më i madh që bëni kur karikoni telefonin tuaj..

0
Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e heqim dot...

Nëse e ke marrë patentën me lekë, këto 5 teknika duhet...

0
Ti japësh makinën mund të duket mjaft e lehtë, por sot e dimë shumë mirë se rreziku vjen aty ku nuk e...