News

Sa na kushtoi Covid-19/ Qytetari tregon kostot e larta gjate kurimit

0
Një qytetar, i cili ka kerkuar të mbetet anonim ka treguar për emisionin ‘Me pak fjalë’, në Euronews, vështirësitë financiare në përballjen...

Komiteti i ekspertëve: Kerkojme mbylljen e universiteteve dhe lokaleve në Bllok..

0
Komiteti teknik i ekspertëve për pandeminë ka marrë vendimin, këtë të enjte, të propozojë mbylljen e universiteteve. Lajmi u bë i ditur...

Manastirliu ben deklaraten e bujshme: Nëse mbingarkohen spitalet, do të zgjedhim...

0
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka bere nje deklarate te papritur sot në parlament duke thene se nëse spitalet me covid në...

Rritja e rasteve me koronavirus, pas Gjermanise, edhe Franca futet ne...

0
Rritja e shumtë e rasteve të reja me koronavirus kanë detyruar autoritetet francze t’iu rikthehen masave shtrënguese për të parandaluar përhapjen e...

Ministrja shqiptare rezulton pozitive me COVID-19

0
Covid19 prek edhe qeverinë shqiptare. Sot, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka njoftuar se ministrja Belinda Balluku, rezultoi pozitive pas testimit...

Ky shtet heq karantinën dhe po i rikthehet normalitetit

0
Evropa, Shtetet e Bashkuara të Amerikës, dhe disa vende të tjera janë përfshirë ne një valë te dytë te pandemise...

A rrezikon Shqipëria të mbyllet ne nentor? Brataj jep përgjigjen që...

0
Shefi i Qendrës Kombëtare të Urgjencës, Skënder Brataj deklaroi se deri tani për menaxhimin e situatës së pandemisë së koronavirusit, po vijohet...

Rama njofton lajmin e shumëpritur ku do te perfitojne mijera shqiptarë

0
Kreu i qeverise i shoqëruar nga Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishin diten e sotme në zonen e Bathores, për...