Thursday, February 25, 2021

News

Itali/ Shqiptari ndalohet nga policia, po transportonte dy breshka të rralla

0
Një shqiptar është ndaluar në Itali nga policia, pasi po udhëtonte me dy breshka të rralla. Ai po udhëtonte...

A do futet vendi në karantinë? Rama dhe Manastirliu tregojne cfare...

0
Vendi yne vijon të kete një rritje shqetësuese të rasteve të reja dhe të numrit të vdekjeve nga covid19.

Mjeku i njohur italian jep lajmin qe te gjithe prisnim: “Ja...

0
«Në Mars do të shohim dritën». Matteo Bassetti, drejtori i sëmundjeve infektive në spitalin San Martino në Genova, është i bindur për...

Tkurren udhetimet, vetem nje fluturim drejt Italise

0
Situata e pandemise ka ndikuar pothuajse ne cdo sektor te ekonomise ne mbare boten. Udhetimet, sidomos ato nderkombetare i kane vuajtur pasojat...

E keni kaluar lehtë COVID-n? Bëni kujdes, ja cfare thote studimi...

0
Gati gjysma e njerëzve që kontraktojnë raste të lehta ose të moderuara të COVID-19 serish përjetojnë simptoma edhe deri gjashtë muaj më...

Mbyllja e lokaleve dhe orar i ri kufizimi? Brataj: Duhet te...

0
SHefi i urgjences, Skënder Brataj shprehet se ai do të ishte pro marrjes së një vendimi për kufizim të shërbimeve në lokale...

Shfaqet “Covidi i zgjatur” në Shqipëri , mjeku Alimehmeti tregon rastin...

0
“Si rrallë herë, mes rasteve që kemi dëgjuar, mes dy infektimeve të mia kishte shumë pak diferencë, për të mos thënë vetëm...

Shqipëria mbyllet e gjitha dy javë? Brataj: Situata është kritike, presim...

0
Shefi i Urgjences Kombëtare, Skënder Brataj gjate nje interviste se fundmi e konsideroi si serioze situatën aktuale dhe shifrat e pandemisë që...