Tuesday, January 19, 2021

News

Zbulohet kompania dhe vendi i origjines se vaksinës që erdhi në...

0
Dozat e vaksinës që erdhën në Shqipëri dje, janë prodhuar nga kompania Pfizer në Gjermani. Këtë e dëshmojnë dokumentet e zhdoganimit në...

‘Dridhet’ jugu nga termeti, banorët: Zgjati shumë

0
Një tërmet me magnitudë 4.0 ka lëkundur pak më parë jugun e vendit. Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në...

Pasi beri vaksinen, Pipero zbulon si ndjehet pas saj

0
Mjeku Pëllumb Pipero, komentoi efektet e vaksinës kundër Covid-19, pasi ishte ndër të parët që mori atë gjatë ditës së sotme.

Mendoi se ishte leshterik, por kur afrohet afer, shtanget nga ajo...

0
Po lahej i qetë në ujin e kaltër të ishullit Bribie, në Queensland, kur pa diçka që fillimisht iu duk si një...

Pas shirave dhe përmbytjeve, vjen lajmi i mire per motin, por...

0
Meteorologia e MeteoAlb, Adiola Bani u shpreh se kjo javë do të sjellë mot të acartë dhe reshje bore në disa zona...

Zbulohet një mutacion i ri i virusit

0
Një tjetër mutacion i ri i virusit Covid-19 është zbuluar të dielën në Japoni. Lajmi është bërë i ditur nga Ministria japoneze...

Është merzitur ne Shqiperi nga pandemia, Blerina fton bashkëshortin italian tek...

0
Blerina ka zgjedhur të ftojë bashkëshortin e saj italian në rubrikën “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare për t’i...

Shqiptarja dashurohet me italianin: Vjehrra ishte r aciste, nuk më pranonte...

0
Blerina nga Durrësi është bërë pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” ku ka treguar se gjatë qëndrimit tek e ëma...