Sunday, December 6, 2020

Lajme nga Bota

Shikoni se si lekundet Kuba dhe Xhamajka nga termeti 7.7 rihter...

0
Nje termet me magnitude 7.7 goditi u shenua diten e djeshme në detin e Karaibeve, mes Kubës dhe Xhamajkës.

80-vjeçarja i jep fund beqarisë, martohet me 35-vjeçarin: Ai s’më do...

0
Pensionistja britanike 80-vjeçare Iris Jones, ka në plan të martohet me të dashurin e saj egjiptian, edhe pse ai është vetëm...

Ndërtesa të rrënuara totalisht, dalin pamjet me dron nga dëmet e...

0
Pamje të forta janë publikuar nga Elazigu në Turqi, qyteti me dëmet më të mëdha nga tërmeti i mbrëmjes së të premtes,...

Avioni në lartësi mbushet me tym, pasagjerët në pa nik...

0
Pamjet që shihni tregojnë momentet kur një avion i kompanisë Ryanair mbushet me tym brenda, kurse pasagjerët shpër thejnë në lot...

Lajme të mira/ Pas zjarreve shkatëruese, Australia fillon të lulëzojë

0
Lajme super të mira vijnë nga Australia e largët! Pas zjarreve masive që shkrumbuan masive me bimë dhe kafshë, dalëngadalë duket...

Dicka e çuditshme zbulohet ne Australi, ja kush po e perhap...

0
Zona të mëdha në Australi po përballen me një situatë të rëndë të zjarreve por një fenomen i cuditshem po shfaqet.

Nis revolucion në Finlandë, 4 ditë pune në javë me nga...

0
Në shtetin e Finlandës të qeverisur nga një 34 vjeçare, viti 2020 pritet të nisë me përgatitjet për eksperimente të rendësishme sociale.

Ndodhi mrekullia në Australi: Nisin reshjet e shiut

0
Astralia po përballet prej ditësh me flakët e mëdha në një pjesë të madhe të territorit të saj. Mirëpo...