Kuriozitete

Home Kuriozitete

Misteri i anijes së gjetur në Trekëndëshin e Bermudës: U gjet...

Trekëndëshi i Bermudës, rebelimi apo edhe piratët, të gjitha këto teori besohet se kanë lidhje me zhdukjen e anijes Karol A. Deering.

I moshuari 182 vjeçar tregon sekretin e jatëgjatësisë, ai ka ngrënë...

Mahashta Murasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore, sipas Librit Botëror të Rekordeve, ai është njeriu më i vjetër në planet. Ai...

Shkencëtarët amerikanë bëjnë zbulimin e madh në Antarktidë

Në fillim të janarit në Antarktidë, një duzinë makinerish të ngarkuara me 1.2 milionë paund pajisje shkencore përfunduan një udhëtim dyjavësh nga...

Belgjikë/ Të gjithë po flasin për “Armandon” pëllumbi që u shit...

Një pëllumb me emrin Armando është shitur në një ankand online të mbajtur në Blegjikë për një shumë marramendëse prej 1.252.000 euro...

Dimri mund të mos ekzistojë më. Shkencëtarët flasin për një stinë...

Një ekip shkencëtarësh dhe projektuesish u bashkuan së fundmi për të krijuar një mjet që do t’u tregonte australianëve dhe botës se...

Mendoi se ishte gropë lepuri, por brenda gjeti një shpellë mahnitëse

Në Shropshire të Anglisë ndodhet një shpellë e vjetër 700 vjeçare. Është interesant fakti se në shikim të parë vendi ku ndodhet...

Fermerit iu deshen 10 vjet per ta kthyer pemen ne karrike...

20 vjet më parë, nje djal i ri jetonte në malet e Australisë, Peter ‘Pook’ Cook befas pyeste nëse do të ishte...

Kjo nënë i habit doktoret menjëherë pas lindjes. Te gjithe mbetën...

Chrissy Corbitt, një nënë nga Keystone Heights, Florida, po afronet ne ditet e lindjes dhe barku i saj ishte bere shume...
28,109FansLike
27FollowersFollow
45FollowersFollow
5FollowersFollow
408SubscribersSubscribe
EUR - Euro Member Countries
USD
0.8919
GBP
1.1355
CHF
0.8897
Tiranë
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
93 %
1kmh
75 %
Mon
21 °
Tue
21 °
Wed
20 °
Thu
20 °
Fri
19 °