Kuriozitete

Publikohet lista e ushtrive më të fuqishme të botës, ja ku...

0
Organizata Global Firepower ka publikuar listën e ushtrive më të fuqishme në botë. Listën e kryesojnë Shtetet e bashkuara të...

E PAZAKONTË/ Dy pilotë pakistanez përballen me objektin misterioz (VIDEO)

0
Dy pilotë të kompanisë Pakistani International Airlines kanë filmuar disa objekte mjaft intriguese gjatë fluturimit të tyre në territorin pakistanez.  

Ja si dënohen turistët në këtë shtet nëse nuk mbajnë maskë

0
Nëse ecën pa maskë dhe të ndalon policia në Bali, ke dy mundësi: ose paguan gjobën (rreth 5 euro), ose, nëse nuk...

9 vite pasi e humbi, gruaja gjen unazën e saj të...

0
Paula Stanton e kishte humbur unazën e saj të martesës gjatë një pasdite teksa po bënte punët e shtëpisë.

Nje krijese e çuditshme del në breg, flasin deshmitaret te habitur:...

0
Krijesa e çuditshme me kokë delfini, dhëmbë të mprehtë dhe një bisht të gjatë gjarpri doli në bregun e detit në...

E vështirë por e vertete! Çifti ben 10 fëmijë për 10...

0
Një çift nga Amerika kishte planifikuar të kishte vetëm disa fëmijë, por ata nuk e dinin se “disa” do të kthehej më...

Hulku çdo mëngjes ha 38 kokra vezë. Njihuni me njeriun më...

0
‘Hulk’ është i madh sa një traktor. Është vetëm 27 vjec por peshon 453 kg dhe është dy metra i...

Ky është tualeti i artë per Rekord Guiness, me 40.815 diamante

0
Marka e bizhuterive "Corone" në Hong Kong, nxorri tëë hënën në ekspozitën e dytë të importit ndërkombëtarë të Kinës, në Shanghai...