Shqiptaret ne Itali

Home Shqiptaret ne Itali

Binjakët shqiptare si dy pika uji, gjykata italiane nuk gjen dot...

Historia e të rinjve shqiptar binjakë dhe shumë të ngjashëm, që nuk mund të dënohen dot për shkak se kanë ADN...

Binjakët shqiptarë po çmendin drejtësinë italiane. Nuk dinë cili është fajtori...

Autoritetet italiane kanë liruar binjakët shqiptarë Eduard dhe Edmond Trushi, të cilët mbaheshin në qeli për vjedhjen e disa banesave.

Shqiptarët “më punëtorët” e Italisë

Shqiptarët janë komuniteti më punëtorë në Itali. Sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Sigurimeve Shoqërore dhe Shëndetësore në Itali numri i...

Shpëtoi gruan e huaj, Italia nderon shqiptarin

Administrata komunale e Adria, gjatë mbledhjes së këshillit bashkiak të së hënës, më 3 dhjetor, me propozimin e këshilltarit të pakicës Lamberto Cavallari, ka...

‘I dashur Salvini’ ish-deputetja ‘sqaron’ ministrin: Kër.cënimi s’është bërë nga shqiptarë,...

Ish-deputetja socialiste Ledi Shamku me profesion pedagoge në Universitetin e Bolonjës, i është përgjigjur ministrit të Brendshëm italian, Matteo Salvini, i cili tha dje...

Shqiptaret ndihmojne te moshuaren e aksidentuar. “Italiani” dergon fotot tek Jeta...

Një makinë ngjyrë të kuqe, e cila drejtohej nga një zonjë e moshuar italiane, ka dalë nga rruga ditën e sotme në Bolonja të...

“Nënën shqiptare bashkë me foshnjen e zbresin nga autobusi sepse ai...

Një ngjarje e turpshme ka ndodhur në Itali dhe rrëfyer nga gazetari italian Tiziano Corradori. Ai ka treguar për një incident të ndodhur në një...

Rrëfimi i një prindi: Si e lashë djalin e mitur në...

“Të braktisur në BE” ishte tema e emisionit “Njerëz në Fokus’ të gazetares Ola Bruko në ‘News24’. Një prind shqiptar, i cili nuk...
28,109FansLike
27FollowersFollow
45FollowersFollow
5FollowersFollow
408SubscribersSubscribe
EUR - Euro Member Countries
USD
0.8919
GBP
1.1355
CHF
0.8897
Tiranë
broken clouds
18 ° C
18 °
18 °
93 %
1kmh
75 %
Mon
21 °
Tue
21 °
Wed
20 °
Thu
20 °
Fri
19 °