Shqiptaret ne Itali

Itali, pamjet nga “qyteti fantazmë” Deshmia e shqiptares: Nuk dalim dot...

0
Te izoluar nga pjesa tjetër e vendit. Njerezit jane në pritje qe të dinë se çfarë do të bëhet me...

Shqiptari fiton shumën e madhe në emisionin italian (VIDEO)

0
Një djale shqiptar ka arritur te fitoje plot 30 mijë euro në nje emisionin te famshëm televiziv "Avanti un altro" që transmetohet...

Mbi 400 euro në muaj për çdo fëmijë – manovra e...

0
Lëvizja e fundit e shtetit italian, shtet ku jetojnë me qindra mijëra shqiptar, eshte ajo e "karta e fëmijëve" me shumën prej...

Mori nënshtetësinë italiane, shqiptari i vë flakën pasaportës shqiptare (Video)

0
Gjithnjë e më shumë shqiptarë po pajisen me pasaporta të huaja e sidomos me ato italiane. Në 2018 ishin mbi 200...

Zjarrfikësit dhe policia habitën me shqiptarin në Itali. Bie nga 40...

0
Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër! Mrekulli e vërtetë është ajo që ka ndodhur në Savona të Italisë, ku pas...

Pagesë sociale për shqiptarët në Itali me të ardhura të ulta....

0
Të gjithë emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, por rezultojnë pa të ardhura, ose me të ardhura të ulëta për të përballuar...

Njoftim i rëndësishëm për ata që do të udhëtojnë drejt Italisë

0
Të premten në datën 6 shtator, i gjithë sistemi i transportit në Itali ka paralajmëruar një grevë të përgjithshme prej 24 orësh. Ndërkohë,...

Lajm i mirë për shqiptarët në Itali, në shtatori vjen konvertimi...

0
Një lajm i mirë vjen për emigrantët shqiptarë që jetojnë në Itali, lidhur me patentat. Për të gjithë bashkëkombasit...