Politike

“Duan të të arrestojnë”, Meta zbulon telefonatën e Berishës pas video-përgjimit

0
Presidenti Ilir Meta deklaron se nuk ka frikë nga Reforma në Drejtësi, të cilën e quan “Rama-forma”. Në emisionin “Tempora”, ai kujton...

Kush do zë vendin e Ilir Metës? Rama flet për Presidentin...

0
Ditën e sotme pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Rama ka  folur për mediat për Asamblenë e PS-së e cila...

Kryemadhi i zbulon të palarat Edi Ramës: Më çonte mesazhe me…

0
Monika Kryemadhi ka zbuluar disa mesazhe që Rama i kishte dërguar. Kryemadhi akuzoi Ramën se punon vetëm për pushtet,...

Baton Haxhiu: Ilir Meta jo vetëm që do shkarkohet, por…

0
Analisti Baton Haxhiu dhe politologu Arjan Curi ishin dy prej të ftuarve të mbrëmjes së sotme të cilët komentuan zhvillimet e fundit....

Opozita cakton datën e protestës së rradhës, Basha: Asnjë hap pas

0
Opozita ka vendosur që të zhvilloj protestën e dhjetë kombëtare kundër qeverisë “Rama”. Protesta e opozitës do të zhvillohet më më 8...

Votimet, Topalli akuza kreut të PD-së: I dhurove Ramës të gjitha...

0
Ish-numri dy i Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka dhënë një reagim në përfundim të votimeve që u mbajtën sot në të gjithë...

Pas fitores Rama i shtrin dorën opozitës, ka një kusht: “Nëse...

0
Kryeministri Edi Rama është shprehur i gatshëm për dialog me opozitën por ka vënë një kusht. Ai tha se dora...

‘Shpallen 4 kryebashkiakët e rinj’, njihuni me emrat fitues

0
Partia Socialiste, nga mungesa e kandidatëve nga oppozita, e ka të sigurtë fitoren në 4 bashki kryesore të vendit.  Në bashkinë e...