Tuesday, January 19, 2021

Politike

Fatos Nano del hapur dhe bën thirrjen e papritur për qytetarët..

0
Ish-kryeministri Fatos Nano më bashkëshorten e tij kanë votuar ditën e sotme në Mullet, në shkollën 9-vjeçare “Sami Kalasa”.  Nano ka dhënë...

Sajmir Tahiri i rikthehet politikës. Mesazh qytetarëve për 30 qershorin

0
Saimir Tahiri ka postuar nje mesazh lidhur me zgjedhjet lokale te ditës së neslrme. Ish ministri ka bere thirrje...

“E dini ç’ju pret?” Braçe-opozitës: Pas bur gut ju pret …!

0
Zëvendëskryeministri Erjon Braçe e ka nisur ditën e sotme me një apel për kundërshtarët politikë, të cilët kanë vendosur të mos marrin...

Pandeli Majko bën deklaratën e fortë: Pas Zotit, në Shqipëri vjen..

0
I ftuar në “Mbrëmje Ide”, Pandeli Majko është shprehur se “nëse kjo do të ishte një krizë që do të kishte protagoniste...

Kryemadhi: Iliri t’i kthehet jetës normale, të garojë përballë meje për...

0
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi nuk ësht ëkundër që Ilir Meta, bashkëshorti i saj, të lë postin e Presidentit...

Gjiknuri: Ta bëjmë 30 qershorin një “tërmet”

0
Ish-ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, ka vazhduar aktivitetet elektorale në Vlorë. Gjiknuri ka përdorur fjalën “tërmet” për të përshkruar rezultatin e 30...

Sejamini: “Edi Rama tërhiqet nga 30 qershori”

0
Nuk jane te pakte ata qe mendojne se nuk do te kete asgje me 30 qershor dhe kryeministri do terhiqet.

Në prag të protestës së opozitës, djali i Olldashit i bën...

0
Glauk Olldashi, djali i ish-deputetit demokrat Sokol Olldashi, i cili është parë krah Lulzim Bashës në disa prej protestave të opozitës i...