Turizem & Udhetime

Cmendet kompania ajrore Wizzair, fluturime Shqiperi – Itali vajtje ardhje 19...

0
Keto dite kompania ajrore Wizzair, e cila se fundmi ka shtuar destinacionet nga Tirana, ka bere disa oferta qe per shqiptaret qe...

Greqia hap sezonin turistik, por ky shtet “përjashtohet” nga pushimet në...

0
Greqia po behet gati per turistët e parë të huaj, për herë të parë që prej masave kufizuese të vendosura në mars...

Jeni gati për pushime? Ja shtetet ku mund të udhëtoni nga...

0
Duke nisur nga data 1 qershor, Shqipëria do të hapë kufijtë e saj tokësorë, duke u dhënë mundësi të gjithë shqiptareve të...

Tirana “pushton” mediat spanjolle: Qyteti qe po ndryshon me hapa të...

0
Edhe pse një periudhë aspak te mire ku e gjithë Evropa është përfshirë nga pandemia, një nga revistat më të njohura në...

Ky eshte fshati shqiptar ku jetonin mbretërit (Video)

0
Fshati ku jetonin mbretërit, Mokra e Pogradecit – Fshatrat e Shqipërisë [youtube https://www.youtube.com/watch?v=-5YEUmz9NDM&w=790&h=470]

Nje tjeter shtet heq vizat me shqiptarët

0
Ditën e djeshme në mbledhjen e qeverisë shqiptare u mor vendimi te hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. .

Wizzair shton 5 linja të reja mes Shqipërisë dhe Italisë, ja...

0
Kompania low-cost hungarez Wizzair, duket se kërkon të zërë një pjesë të mirë të tregut të fluturimeve mes Shqipërisë dhe Italisë,...

Fshati pa rruge e pa makina, ku kalohet mbi çati

0
Ky është fshati Masuleh, ku nuk ka as rrugë as makina ku njerezit ecin siper çative te shtepive te njeri tjetrit