Monday, November 30, 2020

Teknologji

Japonezët shpikin këpucët me GPS për të lokalizuar të moshuarit, arsyeja...

0
Aftësia e japonezëve për të shpikur zgjidhje të reja teknologjike është me të vërtetë e mahnitshme dhe, madje në këtë rast, një...

Prezantohet celulari me kamerën më të fuqishme në botë

0
Kompania Xiaomi, ka fituar tashmë rreth 10% të tregut europian të celularëve. Falë çmimeve të ulta, por edhe teknologjisë gjithmonë më shumë...

Shiten në treg me çmim marramendës, por ja sa i kushton...

0
Hedhja në treg herë pas here e modeleve të fundit të Iphone është kthyer në një event sot për shoqërinë. Gjithmonë e...

Psë po ulen kaq shumë çmimet e televizorëve smart

0
Çmimet kanë rënë aq sa tani mund të gjenden televizorë me cilësi ekrani 4K dhe me lidhje interneti (SMART), me pothuajse gjysmë...

Instagram gati të sjellë ndryshim e madh/ Ja çfarë do të...

0
Prej disa kohësh Instagrami ka marrë stafetën si rrjeti social më i përdorur në të gjithë botën. Por, Instagrami...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm

0
Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuari gjatë pasdites së djeshme duke krijuar panik dhe vështirësi...

E dini se çfarë ndodh nëse nuk përdorni Facebook për 4...

0
Vetëm ta mendosh duket e vështirë, aq më tepër po ta zbatosh. Megjithatë këtë sjellje e studiuan disa studiues për të...

Ja si t’i lexoni mesazhet në WhatsApp pa e lënë ‘seen’

0
Të gjithë duam të lexojmë mesazhet  në WhatsApp pa bërë ‘seen’. Një trik i ri është gjetur për të gjithë përdoruesit e...