Tuesday, January 19, 2021

Teknologji

Ja si t’i lexoni mesazhet në WhatsApp pa e lënë ‘seen’

0
Të gjithë duam të lexojmë mesazhet  në WhatsApp pa bërë ‘seen’. Një trik i ri është gjetur për të gjithë përdoruesit e...

Ky është telefoni “Tulle” i gjeneratës së re, mban 1 javë...

0
Jeni të bezdisur nga telefonat, bateritë e të cilëve nuk zgjasin më tepër se 1 ditë. Energizer's Power Max P18K Pop sjell...

Planet e Facebook, do të shkrijë 3 shërbime në 1

0
Ndërsa të tre ata janë aktualisht aplikacione të veçantë, në një nivel më të thellë do të jenë të lidhur në mënyrë...

Rriteni shpejtësinë e internetit tuaj me këtë truk të thjeshtë

0
Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet...

Ju bie shpejt bateria e telefonit? Ja si t’i jepni fund...

0
Aparatet smartphone janë fjala më e fundit e teknologjisë, me aplikacione nga më të shumëllojshmet. E meta më e madhe, nëse mund ta quajmë kështu,...

As iPhone e as Samsung, a e dini cili është celulari...

0
As iPhone dhe as Samsung, a e dini cili është celulari më i mirë i vitit 2018? Nokia 7 plus është shpallur si telefoni më...

Të gjithë e prisnim, WhatsApp vjen sjell risinë e jashtëzakonshme

0
Një risi e re do të aplikohet nga WhatsApp, dhe që ka të bëjë me opsionin e ri të bisedave grup audio dhe video,...

Më në fund krijohet pajisja që iu shpëton nga mbytja në...

0
Më shumë se 372.000 njerëz në vit humbin jetën nga mbytja në det, mirëpo tani është krijuar një pajisje e cila mund të ndihmojë...