Sport

Ngatërruan himnin shqiptar me atë të Andorës, UEFA dënon Francën

0
Federata franceze është gjobitur për gabimin gjatë këndimit të himnit tonë kombëtar në ndeshjen e Francë - Shqipëri, kur në stadiumin “Stade...

Inaugurohet stadiumi ‘Arena Kombëtare’ me një ndeshje të kampionatit shqiptar

0
Stadiumi i ri ‘Arena Kombëtare’ është thuajse drejt përfundimit dhe së se shpejti do te behet inaugurimi i tij.

Mavraj, Sadiku, Xhaka jashtë kombëtares, Edi Reja tregon arsyet

0
Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, ka lënë jashtë listës së grumbulluarve të kombëtares për dy ndeshjet e radhës kualifikuese për EURO2020, kapitenin...

Testohet sistemi i ndriçimit të ‘Arenës Kombëtare’, shikoni spektaklin e dritave...

0
Punimet në stadiumin e ri Arena Kombëtare janë në fazën përfundimtare, teksa tashmë ka përfundunduar edhe vendosja e stolave por edhe...

Botërori i Peshëngritjes, Daniel Godelli e Erkand Qerimaj, shumë larg parshikimeve

0
Pas marrjes së medaljes së bronxtë të Briken Çaljes në Botërorin e Peshëngritjes një ditë më parë, të gjithë ishin përqendruar...

Ndizen dritat, “Arena Kombëtare” gati për ndeshjen me Francën (Foto)

0
Pas shtrimit të tapetit të fushës, sot në mbrëmje është testuar edhe ndriçimi në stadiumin “Arena Kombëtare”. Punimet në...

Formacionet zyrtare Francë-Shqipëri/ Reja befason në minutat e fundit

0
Pas pak në ‘Stade De France’ do të nisë ndeshja eliminatore e Europianit ‘Euro 2020’ mes Francës dhe Shqiërisë, ndërsa ndërkohë trajnerët...

Kosova triumfon 2-1 ndaj Çekisë, por ja çfarë shkruan Jurgen Klopp

0
Ka mbaruar ndeshja mes Çekisë dhe Kosovës, ku këta të fundit kanë fituar me rezultatin 2 me 1. Mërgim...