Biznes

Qarkullimi i lekut për fushatë, bien të gjitha valutat e huaja,...

0
Valutat e huaja gjatë ditës së sotme kanë regjistruar rënie në tregun e brendshëm valutor . Sipas kursit zyrtar...

E pabesueshme/ Nuk do ta besoni sa ka shkuar vlera e...

0
Bitcoin tejkalon pragun prej 50,000 dollarësh. Kriptomonedha arriti në 50,584 dollarë për herë të parë, duke shënuar një rritje prej 73% që...

Kurset e këmbimit / Valutat e huaja e nisin javën me...

0
Në tregun e brendshëm të këmbimit valutor, dollari amerikan blihet me 101.6 lekë dhe shitet me 102.6 lekë, ndërsa monedha evropiane Euro...

Monedhat e rralla 1 euro që gjuajnë koleksionistët, nese ju bien...

0
Monedha të prerjeve të ndryshme kalojnë nëpër duart tona çdo ditë, nga centë euro në monedha dy dhe 1 euro. Ne lehtë...

3 tiparet e perbashketa te njerezve te pasur, nese i keni...

0
Sipas “BusinessMag”, për t’u bërë i pasur ka disa gjëra që duhet të bëni me paratë tuaja. Thomas C....

Nje lajm i keq per vendin tone, nuk ndodhte qe prej...

0
Vendi yne ka pesuar nje rënie ekonomike me 10% në tremujorin e dytë, më e forta që prej vitit 1997.

Situata jo e mirë nga pandemia, por ç’po ndodh me valutën?...

0
Diten e fundit euro dhe dollari amerikan forcuan pozitat në raport me lekun, krahasuar me një ditë më parë.

Euro humbet ndjeshem ndaj lekut, Valutat e huaja e nisin majin...

0
Monedhat e huaja e kane nisur muajin maj me nje rënie të lehtë, në raport me monedhën kombëtare lek. Sot referuar kursit...