Shqiptaret ne Angli

Patenta e fut në telashe shqiptarin në Angli

0
Një shqiptar ka përfunduar në prangat e autoriteteve britanike pasi u kap me patentë të falsifikuar italiane. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë...

“Lokali ku paraja cash është e pavlefshme” – BBC shkruan për...

0
Bizneset pa para cash mund të jenë më të sigurta dhe më të përshtatshme, por a janë më të popullarizuara me publikun...

Kerkoi të martohej për letra në Angli, kontrata që i jep...

0
Të gjithë shqiptarët e dinë tashmë sagën e sakrificave të emigrantëve, sidomos në Angli, për të përfituar nënshtetësinë e huaj. Kjo është kopja e kontratës...

Rrëfimi i një prindi: Si e lashë djalin e mitur në...

0
“Të braktisur në BE” ishte tema e emisionit “Njerëz në Fokus’ të gazetares Ola Bruko në ‘News24’. Një prind shqiptar, i cili nuk...

Policia në kërkim të shqiptarit që turpëroi Anglinë

0
Policia angleze ka kërkuar ndihmën e publikut për të identifikuar vendndodhjen e një shqiptari i cili akuzohet për mashtrime financiare me pasojë vjedhjen nga...

Policia angleze kërkon ndihmën e publikut: Na njoftoni nëse i shihni...

0
Policia angleze shpall në kërkim dy të rinj shqiptarë për armëmbajtje pa leje. Ata u arrestuan në dhjetor 2016, për trafik droge dhe armëmbajtje...

Lamtumirë kamion! Nga sot shqiptarët në Angli me helikopter

0
Katër emigrantë shqiptarë janë përpjekur të fluturojnë nga Franca në Mbretërinë e Bashkuar me një mjet të lehtë fluturues dhe sipas prokurorëve besohet se...

Sa vite pune duhet për të blerë një shtepi neper bote?

0
Në Paris, një familjeje i duhen 16.4 vite, në Vjenë 12.9 vite. Në Nju Jork duhen 10 vite, në Cyrih 10.1, në Milano 17.8...