Shqiptaret ne Angli

Regjistrimi i fëmijëve shqiptarë të lindur jashtë shtetit – Procedura falas,...

0
Të gjithë emigrantët shqiptarë që kanë lindur fëmijë gjatë kohës që ndodhen jashtë vendit dhe u duhet ta regjistrojnë atë tani mund ta kryejnë...

Shqiptarët theren me thika ne 28 Nëntor në mes të Londrës...

0
Kudo që të jenë, do të lënë gjurmë. Flasim për shqiptarët që gjenden në çdo cep të botës. Një skenë aspak e këndshme ka...

Daily Mail për shqiptarët: Qyteti shqiptar, ku çdo familje ka një...

0
Emigrantët shqiptarë janë kthyer sërish në vëmendjen e mediave britanike. Këtë herë fokusi është përqëndruar te fotot e postuara në rrjetet sociale nga emigrantët...

HORROR NE LONDER, SHQIPTARI MASAKRON ME LEVE SHQIPTAREN PASI S’PRANOI MARTESE!

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër ku një shqiptar ka dhunuar brutalisht shqiptaren B.Sulaj. Nga ekspertiza ligjore mësohet se Sulaj kishte pësuar...

“Dezertuan” per nje jete me te mire

0
Katër ushtarët komando të Forcave të Armatosura të Shqipërisë ishin për një trajnim në Britaninë e Madhe dhe pas përfundimit të trajnimit ato nuk...

Scozia, il ricercato è bellissimo. La sua foto conquista il web:...

0
Il 25enne albanese Guxim Imerio è scomparso da un centro per l'immigrazione che lo ospitava nella contea di Lanarkshire. La polizia, preoccupata per la...

Këta janë 26 qytetet më të mirë në botë për të...

0
Këtë javë Deutsche Bank nxorri ​​raportin e saj vjetor “Mapping the ëorld’s prices”, duke kataloguar koston e mallrave dhe shërbimeve në qytetet më të...

Letra e vajzës që ka 5 vjet që pret të fejuarin...

0
Historia e nje vajze nga fshatrat e Gramshit te fejuar me nje djale ne Angli. Ajo ndodhet në dilemë se si duhet të veprojë me...