Shqiptaret ne Angli

Video/ Agimi, shqiptari që përloti gjykatësin anglez, udhëtoi poshtë kamionit për...

0
VIDEO/Agimi, shqiptari që përloti gjykatësin anglez, udhëtoi poshtë kamionit për djalin e sëmurë Një shqiptar është vënë në pranga nga policia britanike pasi iu gjendën...

Gazeta britanike, intervistë me administratorin nga Kukësi të ‘Shqipeve’ në Angli

0
Daily Mail ka realizuar një interviste me administratorin e një faqnpage në facebook të quajtur Shqipet në Angli. Faqja në fjalë numëron mbi mijëra...

Një lajm i mirë për shqiptarët në Britani dhe familjet e...

0
Vjen një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët me banim në Britani të Madhe. Gjykata Supreme në Britani vendosi që t’i hapet rrugë...

Nis ofensiva ndaj shqiptarëve në Angli pas thirrjes skandaloze të zv.ministres...

0
Ka qenë në kufijtë e skandalit deklarata e zv.ministres së Mbrotjes për mediat britanike se Britania e Madhe po sillej shumë butë me shqiptarët...

Djali kthehet nga Anglia dhe i prezanton familjes të dashurën, nënës...

0
Një djalë shqiptar, që jetonte në Angli, disa ditë më parë është kthyer në vendlindje për t’i prezantuar familjes të dashurën e tij. Por, familjarët...

Historia e shqiptares këshilltare në qeverinë britanikë

0
Shqiptarët në Angli. 7 vjeçe emigroi me familjen në Londër. Historia e këshilltares në qeverinë britanikë Sindi Selmani është vajza e re e cila së...

Shqiptari takon dy anglezë në tren, nis bisedën me ta, ato...

0
Shqiptarët në botë kanë gjithnjë histori interesante për të treguar kur vjen puna tek marrëdhëniet me të huajt apo reagimin e tyre kur marrin...

Çifti shqiptar bëhet i famshëm në mediat e huaja falë kësaj...

0
Ndoshta në fillim historia e çiftit shqiptar do u duket e pabesueshme, por siç themi dhe ne, rastësia është mbreti i botës dhe rasti...