Thursday, January 21, 2021

Shqiptaret ne Amerike

Shqiptarët mblidhen në SHBA para ‘Shtëpisë së Bardhë’, i bëjnë kërkesën...

0
Ilir Meta foli pa dorashka disa ditë më parë, duke zbuluar planet e filantropit George Soros për Shqipërinë dhe lidhjet e tij me kryeministrin...

Me flamurin shqiptar mbi supe dhe foto me prindërit, vajza e...

0
Kur bëhen afro dy vite që kompozitori i njohur Shpëtim Saraçi është larguar nga vendlindja bashkë me familjen e tij për të...

Studentja që nuk arriti të futet në Universitetin e Prishtinës, po...

0
18 vjeçarja shqiptare nga Gjilani, të cilës iu kërkuan 5000 euro për t’u pranuar në Universitetin e Prishtinës, në fakultetin e mjeksisë,...

Shqiptari për të cilin po flet e gjithë Amerika, gjesti që...

0
Në Manhatan të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, një shqiptar, i cili punon si kamerier është bërë lajm në mediat e Amerikës....

17- vjeçarja nga Cërriku çudit Amerikën me shpikjen e saj

0
Esli Belshi është vajza nga Cërriku, e cila është renditur e dyta në Konkursin Ndërkombëtar të Projekteve. Vajza nga...

18 vjeçarja nga Fieri, kampione qitjeje në Amerikë

0
Është 18 vjeçe, me origjinë nga Fieri, por sot mban titullin e vetme "Kampione e shtetit të Floridas në qitje". Madje një...

“New York Times” i ben “jehone” restorantit që po “çmend” amerikanët...

0
Prestigjiozja amerikane “New York Times” ka shkruar një artikull të gjatë për një restorant shqiptar që ndodhet në Bronx të New Yorkut.

Shqiptarët në Amerikë sapo kanë nisur drejt Shqipërisë peticionin ndaj qeverisë

0
Për shpërfilljen e qeverisë shqiptare ndaj kërkesave për bashkëpunim me diasporën, shqiptarët ane mbanë botës i përgjigjen me një peticion konkret. Janë...