Opinion

Shqiptarët po braktisin vendin me të madhe. Thirrja e fortë e...

0
Gazetari Osman Stafa, ka reaguar ndaj skandalit të përgjimeve të bëra publike ditën e djeshme. “Sot kam menduar të iki nga Shqipëria”,...

Fjalim i Angela Merkel për studentët e Harvard-it: Luftoni muret...

0
Një javë më parë, kancelarja gjermane dha një fjalim për studentët e Harvard-it në formën e një porosie, testamenti politik. Po ju...

Mos e shani Lali Erin

0
Nga Pano Soko Mos e shani Erion Veliajn, sepse i bëni nder. Kushdo që shan personin Erion, thjesht sa...

Dy fjalë për ty Ermal tangërlliksi që s’di të bësh as...

0
Para pak ditësh në Vjenë një miku im shqiptar më fton në premierën e filmit ‘Dy gisht mjaltë’. E kisha parë në...

Turp! Xheison, e di zemër, sa fiton Paria e ‘Rolling Hills-it’...

0
I dashur Xheis! Ti fëmija mrekulli që ke rrëmbyer zemrat dhe mendjet e të gjithë Shqipërisë. Ti fëmija i...

Psikologia e njohur: “Taramelja” në kurthin e ekranit.

0
Psikologia e njohur Jeta Toçila ka analizuar me kujdes emisionin më të përfolur të momentit: “Në Kurthin e Piter Pan” duke nënvizuar...

Komediani që nuk u bë dot kurrë Kryeministër

0
Nga Enton Abilekaj Ditë shiu. Njerëz me çadra dhe pa çadra larmojnë në sheshin e Elbasanit, ku një folës...

Lamtumirë ‘isha’! Europa dhe Amerika njohin opozitën e re parlamentare.

0
Nga Frrok Çupi Është një send i kotë të rrokonisesh me lajme mbi ‘Bashën’, mbi ‘Monikën’, mbi ‘Gridën’ e...