Auto

Keni për të shitur apo blerë makinë? DPSHTRR ka një njoftim...

0
Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor ka njoftuar të gjithë qytetarët që kanë blerë ose shitur makinë dhe nuk ...

Bëni kujdes, rrezikoni patentën, ja cfarë eshte radari i ri ‘TruCam’...

0
Ndryshe nga radarët e tjerë, ky radar ii ri i Policisë Rrugore, arrin që të kthejë me video momentin e shkeljes rrugore...

Nga 1 janari 2020, rregulla të reja për zhdoganimin e makinave...

0
DPSHTR ka njoftuar të gjithë shqiptarët se nga data 1 janar 2020, për makinat e përdorura do të lejohen të...

Tjetër lajm i mirë! Një tjetër vend njeh patentat e...

0
Drejtori i Transportit Rrugor, Blendi Gonxhe, bëri me dije se për të gjithë ata drejtues automjetesh që lëvizin drejt Bullgarisë, ...

Volkswagen prezanton makinën e re Golf 8 (Foto)

0
Mbrëmë në qytetin e Volfsburgut kompania e Volkswagenit prezantoi makinën më të re, Golf 8.

Lajm i mirë për të gjithë ata që duan të blejnë...

0
Nëse jeni lodhur duke parë makina por keni hezitoni që ta blini për shkak se mund të bini pre e mashtrimeve...

Zbuloni qytetet me më shumë shofere gra në Shqipëri

0
Drejtimi i makinës nuk është më atribut vetëm i meshkujve. Tashmë makina është një mjet i rëndësishëm transporti për të dyja gjinitë....

Patentat/ Ndryshon testi i praktikës, ja çfarë duhet të dini

0
Qindra persona humbin jetën çdo vit në Shqipëri si pasojë e aksidenteve rrugore. Shkaktarët kryesorë të aksidenteve kryesisht janë...