Sunday, January 24, 2021

Shqiptaret ne Gjermani

Sa vite pune duhet për të blerë një shtepi neper bote?

0
Në Paris, një familjeje i duhen 16.4 vite, në Vjenë 12.9 vite. Në Nju Jork duhen 10 vite, në Cyrih 10.1, në Milano 17.8...

3 shtetet ku emigrantët shqiptarë ndihen më të lumtur

0
Pasi kemi dëgjuar nga emigrantët e Greqisë hallet e krizës shumëvjeçare, na është lodhur koka me soggiorno-n dhe probleme të shtetëzimit të brezit të...

Të gjithë sjellin mall nga Kina por shqiptarët në Gjermani bënë...

0
Një grup i organizuar shqiptarësh ka plaçkitur pluhur qumështi nëpër barnatoret në Lauenburg të Gjermanisë, për ta shitur në tregun kinez. Sukses spektakolar i hetimeve...

Njihuni me shqiptarin që po bën namin në Gjermani, është shembull...

0
Shqiptari nga Podujeva e Kosovës por që jeton në Kryeqytetin e Gjermanisë në Berlin është personazhi pozitiv në artikullin e gazetës gjermane Bild.de. Është Albion...

Punësim sezonal në Gjermani. I riu tregon eksperiencen e tij (Video)

0
Të gjithë studentët që kërkojnë një punë gjatë 3 muajve të verës, mund të aplikojnë deri në fund të janarit për punësim sezonal në...

Bum punësimesh, si Gjermania po tërheq emigrantët e kualifikuar nga Shqiperia.

0
Gjermania po njeh një bum të vendeve të reja të punës. Numri i personave që kanë punuar në ekonominë më të madhe të Evropës,...

Punësimi sezonal në Gjermani për 2018 / Kushtet për studentët që...

0
Për të gjithë studentët mbi 18 vjeç, që njohin gjuhën gjermane dhe duan të punojnë në Gjermani, ambasada gjermane njofton se sot më datë...

Kjo është bebja shqiptare që po çmend gjermanët.

0
Nuk është shaka: Kjo foshnjë quhet Krefelda, ashtu sikurse qyteti Krefeld, ku ajo ka ardhur në jetë, më 16 mars”, shkruan derwesten.de. Ajo ka...