Tuesday, January 19, 2021

Shqiptaret ne Greqi

‘Aleksis Tsipras është çam’! Historiana shqiptare ‘tërbon’ grekët, lajmi ne te...

0
Vetëm pak ditë më parë, kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras, bëri një deklaratë të fortë kundër shqiptarëve, teksa u shpreh se çështja çame nuk...

I shpëtoi jetën dhjetëra grekëve duke vënë në rrezik jetën e...

0
Nga Robert Goro Një emigranti shqiptar në Greqi do t’i jepet nënshtetësia greke në shenjë nderimi për kontributin e tij gjatë zjarrit në Atikën Lindore...

Njihuni me emigranten shqiptare që mundi Greqinë. Fiton gjyqin në Strasburg,...

0
Dhurata Sulçe prej 14 vitesh lufton për të gjetur vrasësit e vëllait të saj në Greqi, por betejën e saj të parë e fitoi...

“Të jesh grek është njësoj si të jesh shqiptar!” letra e...

0
Në mediat greke ka qarkulluar një letër e pazakontë e një djaloshi të vogël. Atij i ishte kërkuar nga trajneri i skuadrës së tij të...

Miratohet marrëveshja për patentat me Greqinë. Marrëveshja parashikon që shqiptarët..

0
Në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare miratoi marrëveshjen me Greqinë për njohjen e ndërsjelltë të lejeve të drejtimit me Greqinë. Vendimi...

Shqiptarët që jetojnë në Greqi kanë një hall të madh tani,...

0
Emigranti shqiptar në Greqi, Ermal Sulaj ka shkuar në fshatin Mati si pjesë e komunitetit shqiptar për të ndihmuar bashkatdhetarët tanë që ndodhen atje....

Shqiptari kthehet në hero në Greqi, ja gjesti që ka bërë

0
Tragjedia e rëndë që preku Greqinë, ku zjarret morën jetën e 83 personave, ka nxjerrë në pah edhe anën humane të shumë personave. I tillë...

“Më falni, nuk flas italisht”, Ambasada Shqiptare në Greqi la ‘nam’...

0
Situata emergjente në Greqi nga flakët që sollën shumë viktima dhe plagosën qindra të tjerë, është përcjellë çdo moment nga mediat shqiptare, të cilat...