Shqipëri-Itali do të luhet më 16 Nëntor

29
0

16 Nëntori është data e fiksuar për ndeshjen miqësore mes Shqipërisë dhe Italisë.  Takimi që është parashikuar të luhet në Air Albania do të jetë një mundësi e mirë për përfaqësuesen kuqezi, por edhe për tifozët shqiptarë.

Gatishmëria dhe bisedimet mes palëve pritet të formalizohen me nënshkrimin e një marrëveshjeje, procedurë normale për çdo ndeshje të tillë.

Italia nuk është pjesë e Botërorit kështu që do të shfrytëzojë datat e lira të FIFA-s për takime miqësore.