U kthye nga Amerika pas 20 vitesh për të jetuar në Shqipëri, fqinji në Pogradec i merr jeten pas debatit për gardhin

239
0

Detaje të reja nga ngjarja e mbrëmjes se sotme në fshatin Gështenjas të Pogradecit.

Personi qe humbi jeten është 65-vjeçari Safet Yskollari, i cili prej 20 vitesh jetonte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ai ishte kthyer së fundmi në vendlindje për të kaluar vitet e pleqërisë, por debatit me fqinjin i mori jetën.

Që prej momentit që ishte khtyer nga SHBA, Yskollari dhe fqinji i tij, Fatos Munellari kishin pasur debate të vazhdueshme për një rrugë dhe një gardh pranë tokave të tyre.

Mbrëmjen e sotme Munellari e qëlloi 65-vjeçarin duke e lene pa jete.

Autori është larguar nga banesa, ndërsa policia është vënë në kërkim të tij.

Bashkëshortja e autorit e ka mësuar lajmin nga gazetarët në vendngjarje. Ajo është shprehur e shokuar kur e ka mësuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.