Tuesday, January 19, 2021

Teknologji

Zbulohet njoftimi / këta telefona Samsung “do dalin jashtë loje”

0
Seria S6 e telefonave të Samsung ka dalë në shitje në vitin 2015 dhe shënoi një kapitull të ri për markën për shkak të...

Del njoftimi, nga 1 janari WhatsApp nuk do të punojë më...

0
WhatsApp është aplikacioni më i përdorur për mesazhe në të gjithë botën, por ka dhënë një lajm aspak të mirë.

Kujdes! Këto aplikacione mund t’ju vjedhin të dhënat/ Nëse i keni...

0
Shumë aplikacione në Play Store ofrojnë filtra që ndryshojnë fotot tuaja duke aplikuar efekte të ndryshme. Sidoqoftë, disa prej...

Bitcoin thyen rekordin, shënon shifrën më të lartë ndonjëherë

0
Monedha dixhitale Bitcoin ka kapur rekordin e saj të Shtunën, duke filluar vitin me një rritje mbi 30,000 $ për herë të...

Rrjetet sociale ne Amerike në 2018, shumica perdorin Facebook dhe Youtube...

0
Përdorimi i rrjeteve sociale ne Amerike në 2018, shumica perdorin Facebook dhe Youtube por te rinjtë janë perdorues te shumtë të Snapchat and Instagram   Sipas...

Japonezët shpikin këpucët me GPS për të lokalizuar të moshuarit, arsyeja...

0
Aftësia e japonezëve për të shpikur zgjidhje të reja teknologjike është me të vërtetë e mahnitshme dhe, madje në këtë rast, një...

Kundër nxehtësisë vjen “veshja kondicioner”

0
Këmisha me njolla djerse do të jetë një kujtesë e largët, falë pajisjes se re të krijuar nga Sony. Quhet Reon Pocket...

Më në fund krijohet pajisja që iu shpëton nga mbytja në...

0
Më shumë se 372.000 njerëz në vit humbin jetën nga mbytja në det, mirëpo tani është krijuar një pajisje e cila mund të ndihmojë...