Tuesday, January 19, 2021

Teknologji

Policia, apel qytetarëve: Kujdes nëse ju vjen një mesazh i tillë...

0
Policia e shtetit prej disa kohësh ka evidentuar një fushatë mesazhesh të cilat po dërgohen në telefonat celularë nëpërmjet aplikacioneve si ai...

E rëndësishme! Si të gjeni kush ju “gjurmon” e përgjon përmes...

0
Siguria duhet të jetë gjithmonë prioriteti ynë. Me ndihmën e shumë pak kodeve, mund të zbuloni më shumë për të dhënat e celularit tuaj,...

Ja si t’i lexoni mesazhet në WhatsApp pa e lënë ‘seen’

0
Të gjithë duam të lexojmë mesazhet  në WhatsApp pa bërë ‘seen’. Një trik i ri është gjetur për të gjithë përdoruesit e...

Rriteni shpejtësinë e internetit tuaj me këtë truk të thjeshtë

0
Të gjithë jemi bërë të varur nga interneti. Shumica prej nesh ndjehemi të humbur pa internet. Problemet me internet...

Bie Facebook dhe Instagram, miliona përdorues në alarm

0
Dy rrjetet më të mëdha sociale, Facebook dhe Instagram kanë rënë së funksionuari gjatë pasdites së djeshme duke krijuar panik dhe vështirësi...

Kujdes! Këto aplikacione mund t’ju vjedhin të dhënat/ Nëse i keni...

0
Shumë aplikacione në Play Store ofrojnë filtra që ndryshojnë fotot tuaja duke aplikuar efekte të ndryshme. Sidoqoftë, disa prej...

E dini se çfarë ndodh nëse nuk përdorni Facebook për 4...

0
Vetëm ta mendosh duket e vështirë, aq më tepër po ta zbatosh. Megjithatë këtë sjellje e studiuan disa studiues për të...

Del njoftimi, nga 1 janari WhatsApp nuk do të punojë më...

0
WhatsApp është aplikacioni më i përdorur për mesazhe në të gjithë botën, por ka dhënë një lajm aspak të mirë.