Tuesday, January 19, 2021

Teknologji

5 funksionet e fshehta të telefonit tuaj që nuk e kishit...

0
Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur i numrave. Kode sekrete...

Kujdes nga celulari, ai dëgjon dhe regjistron çdo bisedë që bëni...

0
Nuk është një paranojë, është e vërtetë që smartfoni juaj dëgjon gjithçka që ju thoni duke i përdorur bisedat tuaja private për qëllimin e...

Zbulohen rregullat e reja, ja 6 rastet kur rrezikoni t’u mbyllet...

0
Rrjeti social më i madh në botë, “Facebook” është përfshirë kohët e fundit në një skandal për mos rrespektimin e të dhënave dhe privatësisë....

“Google” sjell një “smartphone” ekonomik

0
“Google” po tenton të rrisë linjën e tij të “smartphone”, Pixel, duke shkuar në fashën më të ulët të tregut. “Economic Times” ka shpjeguar se...

Shpiket pajisja që mund të “lexojë” mendjen, ka saktësi maksimale

0
Kufjet e reja mund të dëgjojnë edhe vokalizimin e brendshëm dhe ju mund të flisni me to edhe teksa se jeni i heshtur. Hulumtuesit kanë...

Besojeni ose jo, ky është shqiptari më i kërkuar në Google

0
Nëse duam të dimë më shumë rreth njerëzve të njohur dhe zgjidhjen e gjejmë në Google. Pa ia nisur ende gërmimeve e dimë fare...

Zbulohet njoftimi / këta telefona Samsung “do dalin jashtë loje”

0
Seria S6 e telefonave të Samsung ka dalë në shitje në vitin 2015 dhe shënoi një kapitull të ri për markën për shkak të...

Rrjetet sociale ne Amerike në 2018, shumica perdorin Facebook dhe Youtube...

0
Përdorimi i rrjeteve sociale ne Amerike në 2018, shumica perdorin Facebook dhe Youtube por te rinjtë janë perdorues te shumtë të Snapchat and Instagram   Sipas...