Tuesday, January 19, 2021

Politike

Gjuzi e ndërpreu teksa fliste, Rama i jep përgjigje epike deputetit:...

0
Mes seriozitetit dhe batutave, thumbimeve e deklaratave të drejtpërdrejta, edhe sot, nga foltorja e Kuvendit, kryeministri Edi Rama tha se është gati...

Gazeta gjermane nxjerr përgjimet. Avdylajt telefonatë me Dakon: Ke qenë me...

0
Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, gazeta gjermane “Bild” ka publikuar sot përgjimet të reja telefonike mes kryebashkiakut Vangjush Dakos dhe Astrit...

Kandidon për kryebashkiak, ja si e nis fushatën Erion Isai

0
Dy ditë më parë bëri bujë lajmi se aktori i humorit Erion Isai, u kandidua nga Kryeministri Edi Rama, si kandidat për...

Erion Isai nis fushatën alla “lali Eri’: Ja çfarë bën ai..

0
Aktori i "Portokallisë" Erion Isai, e ka nisur vrullshëm fushatën për bashkinë e Ersekës ku kandidon nën siglën e Rilindjes.

Shikoni si ka përfunduar Fatos Nano/ I serviloset edhe Ballës

0
Dikur e përdore për punë të rëndonta, por sot i serviloset. Ish-kryeministri socialist në vitet 1997-2005 (në periudha të ndryshme) tashmë duket se ka përfunduar...

Ilir Meta gati të ndryshojë datën e zgjedhjeve, vjen përgjigja befasuese...

0
Presidenti Ilir Meta ka marrë përgjigjen lidhur me atë që shprehu para disa ditësh, mbi gatishmërinë për rishikimin e dekretit për shtyrjen...

Doli pro ndërtimit të kullave tek Teatri, Rama e bën aktorin...

0
"Arsyeja pse unë kam hequr dorë nga protesta e Teatrit Kombëtar është sepse tashmë është kthyer në çështje politike. Aktori dhe regjisori Erion Isai është...

“Në Shqipëri janë orët e fundit për kryeministrin Rama”, vjen lajmi...

2
Portali online pranë të djathtës gjermane, “Freie Welt” në një shkrim publikuar sot i jep vemendje situates politike ne krize qe eshte...