Kush do zë vendin e Ilir Metës? Rama flet për Presidentin i ri

489
0

Ditën e sotme pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kryeministri Rama ka  folur për mediat për Asamblenë e PS-së e cila do të zhvillohet në 22 korrik, por edhe për ndryshimet në qeveri dhe shkarkimin e Presidentit Meta.

Rama ka zbuluar se nuk do të ketë ndryshime në qeveri dhe se fjalët që janë hapur janë thjesht thashetheme dhe madje ka folur dhe për personin që do të zëvendësoj Metën si President.

“Nuk ka ende një emër të ri për President. Jemi të fokusuar në procedurat e shkarkimit të Metës. Emri i ri i Presidentit nuk është në rendin e ditës”, ka thënë Rama.

Burimi:Dosja.al.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.