Tuesday, January 19, 2021

Politike

“Rikthehet” frikshëm Mimoza Hafizi, paralajmëron Edi Ramën: Unë do jem e...

1
Shkarkimi i Konit ka shkaktuar mjaft reagime në politikë. Pas një pause, pas përçarjes me Blushin që çoi në...

Shpallet ‘opozita’ e re, kush do ta marrë karrigen e Bashës,...

0
Menjëherë pas dorëzimit të mandateve mediat kanë artikuluar ata që do të zënë karriget e braktisura. Një opozitë e re po lakohet...

Fatos Nano del hapur dhe bën thirrjen e papritur për qytetarët..

0
Ish-kryeministri Fatos Nano më bashkëshorten e tij kanë votuar ditën e sotme në Mullet, në shkollën 9-vjeçare “Sami Kalasa”.  Nano ka dhënë...

Dalin informacionet “Top Secret”, ja kur Meta do të shpërndajë parlamentin

0
Ilir Meta mund të shpërndajë parlamentin para 30 qershorit. Sipas Fatkor.al Presidentit Meta i është sugjeruar nga dy konstucionalist...

‘Shpallen 4 kryebashkiakët e rinj’, njihuni me emrat fitues

0
Partia Socialiste, nga mungesa e kandidatëve nga oppozita, e ka të sigurtë fitoren në 4 bashki kryesore të vendit.  Në bashkinë e...

Sapo mori mandatin, deputeti i ri habit me deklaratën: Me rrogën...

0
Sot, Erion Piciri mori nga KQZ vendimin per hyrjen ne Kuvendin e Shqiperise. Ai është një nga emrat e...

Iu nënshtrua një operacioni të vështirë në Itali! Kryemadhi mesazh Ramës

1
Nuk do të donte që ta bënte publike, por komentet për mungesën e saj në protestën e shtatë të opozitës,...

Rama nuk po gjen qetësi askund, shikoni çfarë i bën ky...

1
Pas publikimit të përgjimeve në gazetën Bild, Edi Rama është nisur për në Londër. Por edhe atje disa shqiptarë...