Tuesday, January 19, 2021

Politike

Dalin informacionet “Top Secret”, ja kur Meta do të shpërndajë parlamentin

0
Ilir Meta mund të shpërndajë parlamentin para 30 qershorit. Sipas Fatkor.al Presidentit Meta i është sugjeruar nga dy konstucionalist...

“Demokratët nuk dje gin mandate e shkolla”, Berisha i përgjigjet Topallit

0
Më herët ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli reagoi në lidhje me përp lasjen mes policisë dhe qytetarëve në KZAZ në Shkodër, ku dënoi aktet...

‘Nuk ka ndodhur kurrë në 3 dekada’/ Topalli bën reagimin e...

0
Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jozefina Topalli ka reaguar pas skenave të dhunës dhe flakëve në një shkollë të Shkodrës, ku u dogjën...

Krerëve të opozitës u hiqen pasaportat diplomatike/ Vendimi i qeverisë

0
Krerët e opozitës jo parlamentare, me përjashtim të Monika Kryemadhi, duhet të dorëzojnë pasaportat diplomatike, për ndryshe do të ndalohet në pikat...

Rama nuk po gjen qetësi askund, shikoni çfarë i bën ky...

1
Pas publikimit të përgjimeve në gazetën Bild, Edi Rama është nisur për në Londër. Por edhe atje disa shqiptarë...

Përgjimet e “Bild”, reagon menjëherë Edi Rama

0
Menjëherë pas përgjimeve të reja të “Bild”, ku është publikuar edhe një telefonatë e Kryeministrit Rama, ky i fundit ka reaguar përmes një postimi...

Fjalim i Angela Merkel për studentët e Harvard-it: Luftoni muret...

0
Një javë më parë, kancelarja gjermane dha një fjalim për studentët e Harvard-it në formën e një porosie, testamenti politik. Po ju...

Bashkim Fino del kundër Ramës, ja çfarë thotë për Ilir Metën

0
Duket se Edi Rama nuk i ka të gjithë deputetët me vete për vendimin e shkarkimit të Ilir Metës.