Kuriozitete

Pse qeni disa njerezve i leh kurse disave jo? Pergjigja e...

0
Pse qeni disa njerezve i leh kurse disave jo? Pergjigja e nje veterineri Qente janë gjithmonë një roje kur një i huaj pushton territorin e...

Shkon të tërheqë para në bankomat, papritmas prek diçka me dorën...

0
Nuk është se është kaq e lehtë për të gjetur para rastësisht, por nganjëherë mund të ndodhë. Dhe nëse po, çfarë do të bënit...

10 arsyet se pse Japonia është një nga vendet më të...

0
1- Në Japoni nga klasa e parë deri në klasën e gjashtë, mësohet një lëndë që quhet ” Rruga për tek Morali”, ku nxënësit...

Zhdukeshin avionë e anije/ Legjenda e trekëndëshit të Bermudës, shkencëtari zbulon...

0
Një skenctar pretendon se ka gjetur misterin, që ka habitur botën prej dekadash. Dr. Karl Kruszelnicki është i bindur:...

Befason ish-ambasodori amerikan: Ju tregoj pse shqiptarët rrinë në kafene

0
Shumë herë është folur për qëndrimin e shqiptarëve, sidomos të rinjve, nëpër kafene. Analiza të shumta janë marrë duke shpjeguar këtë fenomen që ndodh...

Shkencëtarët amerikanë bëjnë zbulimin e madh në Antarktidë

0
Në fillim të janarit në Antarktidë, një duzinë makinerish të ngarkuara me 1.2 milionë paund pajisje shkencore përfunduan një udhëtim dyjavësh nga...

Presidenti më i varfër në botë, jeton në një fermë të...

0
“Unë nuk jam presidenti më i varfër. Më i varfëri është ai që ka nevojë për shumë për të jetuar. Mënyra ime...

«Vajza ime është e bukur , mjaft më kërkuat ta fsheh»,...

0
‘’Kur e mora për herë të parë në krahët e mi, nuk mund t’u besoja syve. Ishte hera e tretë që...