Kuriozitete

Këto janë 20 emrat më të përdorur të foshnjave për vitin...

0
Nuk është e lehtë marrja e një vendimi për emrin e fëmijën tuaj. Për t’ju ndihmuar me vendimin tuaj, po rendisim emrat më të...

E mbani mend Borëbardhën? Ja si duket ajo pas 48 vitesh!

0
Zeynep Degirmencioglu quhet aktorja e cila ka luajtur rolin e Borëbardhës në filmin me të njëjtin titull në vitin e largët 1970 dhe Hirushen...

Njihuni me 6-vjeçaren që cilësohet si vogëlushja më e bukur në...

0
Një vajzë 6-vjeçare nga Rusia është cilësuar si vajza më e bukur në botë, pasi fotot e saj të publikuara në Instagram nga e...

Shuma marramendëse, Ja sa paguajnë çiftet për një udhëtim me helikopter...

0
Udhëtimet me helikopter ditën e dasmës janë kthyer në trend vitet e fundit. Por sa paguajnë çiftet për këtë shërbim? Mësohet se për të prenotuar...

22 Arsyet Përse Njerëzit që Shkojnë në Norvegji Nuk Kthehen Më…

0
1. Emri Norvegji (Norway = North + Way) do të thotë rruga drejt veriut. Zyrtarisht njihet si Mbretëria e Norvegjisë.

Fermerët po krijojnë vrima të gjera te lopët, arsyeja do t’ju...

0
Lopët janë shumë të rëndësishme për bujqësinë në mbarë botën. Sot, bujqësia moderne përbëhet nga praktika të reja me qëllim të përmirësimit të cilësisë...

Duket si një fëmijë po nuk do ta besoni sa vjeç...

0
Denisin të gjithë e njohin dhe mund të kalojë kohën e tij të lirë duke bërë atë që i pëlqen: të dalë...

I moshuari 182 vjeçar tregon sekretin e jatëgjatësisë, ai ka ngrënë...

0
Mahashta Murasi nga qyteti i Bangalore i Indisë Veriore, sipas Librit Botëror të Rekordeve, ai është njeriu më i vjetër në planet. Ai...