Friday, November 27, 2020

Lajme nga Bota

Shikoni se si lekundet Kuba dhe Xhamajka nga termeti 7.7 rihter...

0
Nje termet me magnitude 7.7 goditi u shenua diten e djeshme në detin e Karaibeve, mes Kubës dhe Xhamajkës.

Ja sa jane tarifat universitare neper bote. Amerika me e shtrenjta

0
Te studiosh ne Amerike kushton me shume se cdo vend tjeter Tarifat vjetore te Universiteteve ne Amerike, jane me të larta se cdo vend tjeter...

Martohet femra më e bukur në botë, pamje nga ceremonia

0
Aktorja e njohur indiane e Bollywood, Priyanka Chopra dhe këngëtari amerikan Nick Jonas janë martuar në Indi, këtë fundjavë, në një ceremoni martesore të...

Leonardo DiCaprio takon ‘lideren e kohëve tona’ Greta Thunberg,

0
Leonardo DiCaprio është takuar me Greta Thunberg, duke e quajtur 16-vjeçarin 'një lidere të kohës sonë' dhe duke treguar se dy aktivistët...

Njihuni me 10 njerëzit më të pasur në Amerikë

0
Keto jane 10 personat me te pasur ne Amerikë, shtatë prej tyre janë gjithashtu ndër 10 njerëzit më të pasur në botë. Për ata që...

Stuhia e borës perfshin Turqinë, shikoni momentin kur vjen nga Deti...

0
Turqia është përfshirë nga një mot i acarte prej më shumë se 24 orësh. Temperaturat e ajrit kanë rënë deri në...

I rrahin nipin, gjyshja nuk duron dot dhe godet kundërshtarin me...

0
Një episod i çuditshëm ka ndodhur gjatë një dueli në mundje, ku një grua e moshuar është futur në tapet dhe ka goditur njërin...

Misteri i anijes së gjetur në Trekëndëshin e Bermudës: U gjet...

0
Trekëndëshi i Bermudës, rebelimi apo edhe piratët, të gjitha këto teori besohet se kanë lidhje me zhdukjen e anijes Karol A. Deering.