Sunday, December 6, 2020

Lajme nga Bota

Tërmet i fortë në Iran, pranë centralit bërthamor

0
Një lëkundje tërmeti goditi Iranin ditën e sotme, në një zonë ku ndodhet edhe centrali i parë bërthamor i vendit.

‘A do të martohesh me mua?’ Futbollisti propozon të dashurën në...

0
Një propozim i vecantë për martesë është bërë nga portieri turk Uluhan Arslan. Ai i ka propozuar...

Banorët kyçen nëpër shtëpi, tufa arinjsh të uritur pushtojnë vendin

0
Në një fshat të largët të Rusisë, Ryrkaypiy në rajonin e Chuktoka, ka ndodhur dicka e pazakontë. Vendi është nën rrethim nga...

Avioni me 347 pasagjerë pëson defekt në motor, një kalimtar filmon...

0
Avioni Boeing Co 777 me 347 pasagjerë në bord, për shkak të një defekti në një prej motorëve, u detyrua të rikthehej...

Kjo selfie tregon se sa të rremë na kanë bërë rrjetet...

0
Në këto pamje duket një dyshe tifozësh duke ndjekur një ndeshje hockey në Toronto të Kanadasë. Teksa ekipi...

Pema rritet brenda natës, banorët nxjerrin pamjet e rralla

0
Një ndodhi aspak e zakontë dhe e pashpjegueshme ka ndodhur në qytetin francez të Nantes. Flitet për në pemë e cila ka...

Djaloshi “gjeni” diplomohet në Universitet në moshën 9-vjeçare, por ka një...

0
Një djalë vetëm në moshën 9-vjeçare konsiderohet si “gjeni” në Belgjikë pasi është në përfundim të diplomës së universitetit.

Madona u vonua për koncertin, fansi e hedh në gjygj

0
Këngëtarja e njohur e muzikës pop, Madona, njihet per vonesat e saj të shpeshta nëpër koncertet e saj muzikore.