Shqiptaret ne Angli

Lajm i mirë për emigrantët shqiptarë në Angli, kandidati për kryeministër...

0
Boris Johnson kandidatit kryesor për t’i zënë vendin kryeministres së dorëhequr Tereza May ka dhënë një lajm të mrekullueshëm për të gjithë...

Letra e vajzës që ka 5 vjet që pret të fejuarin...

0
Historia e nje vajze nga fshatrat e Gramshit te fejuar me nje djale ne Angli. Ajo ndodhet në dilemë se si duhet të veprojë me...

Dy shqiptarë në Londër ‘kapin’ grabitësit e argjendarisë (VIDEO)

0
Një çift shqiptarësh nga Kosova me banim në Londër, u bënë dëshmitar të një grabitje bizhuterish në një nga lagjet e...

Rrëfimi i një prindi: Si e lashë djalin e mitur në...

0
“Të braktisur në BE” ishte tema e emisionit “Njerëz në Fokus’ të gazetares Ola Bruko në ‘News24’. Një prind shqiptar, i cili nuk...

Lamtumirë kamion! Nga sot shqiptarët në Angli me helikopter

0
Katër emigrantë shqiptarë janë përpjekur të fluturojnë nga Franca në Mbretërinë e Bashkuar me një mjet të lehtë fluturues dhe sipas prokurorëve besohet se...

Këta janë 26 qytetet më të mirë në botë për të...

0
Këtë javë Deutsche Bank nxorri ​​raportin e saj vjetor “Mapping the ëorld’s prices”, duke kataloguar koston e mallrave dhe shërbimeve në qytetet më të...

Daily Mail për shqiptarët: Qyteti shqiptar, ku çdo familje ka një...

0
Emigrantët shqiptarë janë kthyer sërish në vëmendjen e mediave britanike. Këtë herë fokusi është përqëndruar te fotot e postuara në rrjetet sociale nga emigrantët...

Alarm në Angli! Zhduket 13 vjeçarja shqiptare, nëna e saj apel...

0
Zhduket nje vajze shqiptare 13-vjecare ne Angli. Alarmin e ka dhene mamaja e vajzes e cila ka kerkuar ndihmen e policise.