Punonin pa letra në Angli, kapet mat 4 shqiptarë

1350
0

Policia britanike ka kapur 4 shqiptarë që jetonin në mënyrë të paligjshme në Britani.

Sipas mediave britanike, të arrestuarit janë shqiptarë, tre prej tyre të moshës 27­ vjeç dhe një 25 ­vjeç, të cilët kishin hyrë ilegalisht në Britani te Madhe.

Tre prej tyre rrezikojne dëbimin, ndërsa i katërti po merret në shqyrtim si rast.

Mesohet se autoritetet kishin informacion nga organet e inteligjencës dhe rreth orës 14:30 të së premtes, më 19 Janar bastisen restorantin ku nga kontrolli u zbuluan shqiptarët, të cilët rezultuan se nuk kishin të drejtë për të jetuar në Britani, shkruan Panorama.

Restoranti Casa la cucina italiana, në Vine Street ku punonin 4 shqiptaret tani rrezikon një gjobë prej 80 mijë paund për punësimin e emigrantëve të jashtligjshëm. http://www.albeu.com/shqiperi/punonin-pa-letra-ne-angli-kapet-mat-4-shqiptare/367608/