Shqiptaret ne Angli

Punonin pa letra në Angli, kapet mat 4 shqiptarë

0
Policia britanike ka kapur 4 shqiptarë që jetonin në mënyrë të paligjshme në Britani. Sipas mediave britanike, të arrestuarit janë shqiptarë, tre prej tyre të...

Sa vite pune duhet për të blerë një shtepi neper bote?

0
Në Paris, një familjeje i duhen 16.4 vite, në Vjenë 12.9 vite. Në Nju Jork duhen 10 vite, në Cyrih 10.1, në Milano 17.8...

HORROR NE LONDER, SHQIPTARI MASAKRON ME LEVE SHQIPTAREN PASI S’PRANOI MARTESE!

0
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Londër ku një shqiptar ka dhunuar brutalisht shqiptaren B.Sulaj. Nga ekspertiza ligjore mësohet se Sulaj kishte pësuar...

Daily Mail për shqiptarët: Qyteti shqiptar, ku çdo familje ka një...

0
Emigrantët shqiptarë janë kthyer sërish në vëmendjen e mediave britanike. Këtë herë fokusi është përqëndruar te fotot e postuara në rrjetet sociale nga emigrantët...

Zbulohet sekreti pse emigrantët shqiptarë në Angli sjellin shumë para në...

0
Përveçse paguhen mirë për punët që bëjnë duket se ka dhe një tjetër të fshehtë në faktin e dërgesave të parave nga emigrantët shqiptarë...

Fati i keq i Korçarit në Britani

0
L.Korçari u nis për në Angli për një jetë më të mirë, por si disa shqiptarë të tjerë i ra shkurt dhe...

Lamtumirë kamion! Nga sot shqiptarët në Angli me helikopter

0
Katër emigrantë shqiptarë janë përpjekur të fluturojnë nga Franca në Mbretërinë e Bashkuar me një mjet të lehtë fluturues dhe sipas prokurorëve besohet se...

Patenta e fut në telashe shqiptarin në Angli

0
Një shqiptar ka përfunduar në prangat e autoriteteve britanike pasi u kap me patentë të falsifikuar italiane. Policia e ndaloi shqiptarin gjatë...