Tuesday, January 19, 2021

News

Tërmet i fuqishëm, shikoni si infermieret rrezikojnë jetën për të shpëtuar...

0
Para çdo gjëje detyra: të shpëtohen foshnjat! Kështu disa infermiere rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar foshnjat teksa binte tërmet.

“12 muaj dimër, borë, akull, temperatura deri në -50 gradë…” shkencëtaret...

0
Toka mund të përballet me një mot mjaft të ftohtë me stuhi dëborë gjatë 30 viteve të ardhshëm, pasi pritet të...

Del studimi, ja kur koronavirusi do te arrije kulmin e tij...

0
Kjo jave pritet të jetë vendimtare për Shqipërinë për të kuptuar në çfarë përmasash do të jetë infektimi nga COVID-19.

Flet sërisht milioneri spanjoll: Ishte një mësim jete, nuk duhet ta...

0
Milioneri spanjoll, Eugenio Galdon, që u sulmua në verë nga pronari i lokalit në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima, ka folur sërish...

Ikni në shtëpi, a merrni vesh ju, apo jo!!!! Kryebashkiakut...

0
Një skenë e pazakontë por e domosdoshme është filmuar nga stafi I bashkisë së Barit, ku kryetari I Bashkisë së këtij qyteti,...

Si i përballojnë në Japoni termetet, ja cfarë mbajnë në shtëpi

0
Shteti i Japonisë është një shembulli i mirë për t’u marrë rreth masave te parandalimit dhe menaxhimit të situatës së tërmeteve. 87%...

Modeli i ri i shtëpive për të prekurit nga tërmeti. Ja...

0
Në Durrës, Tiranë dhe Laç qeveria shqiptare ka planifikuar ndërtimin e disa lagjeve të reja për të strehuar banorët e pallateve...

Mjeku shqiptar flet nga Spanja dhe ben deklaraten e forte qe...

0
Gjatë një intervistë për “Abc-ja e Mëngjesit”, mjeku shqiptar në Spanjë, Kita Sallabanda foli për situatën e pandemisë. Në...