Monday, November 30, 2020

News

“Do ndryshoje orari i izolimit” Vjen paralajmërimi i fortë i Cakos:...

0
Që prej nisjes të pandemisë, konspiracionisti shqiptar Alfred Cako solli teori të ndryshme në lidhje me mënyrën se si do funksionojë karantina...

Tomorr Kajtazi, il re delle vendite in Italia

0
In un anno ha piazzato più di 1300 aspirapolveri. Come? “Ogni giorno devi imparare a adattarti a nuove situazioni e ad ogni tipo di...

Ministrja e Arsimit: Nga 1 dhjetori ja si do te zhvillohet...

0
Diten e sotme Ministrja e Arsimit, Evis Kushi njoftoi se duke nisur nga data 1 dhjetor, klasat e arsimit fillor dhe maturantët...

Vaksina po vjen ne Shqiperi, Manastirliu: Ja kategoritë që do vaksinohen...

0
Ministrja e SHendetesise Ogerta Manastirliu gjatë një lidhje në emisionin “Opinion” tha se qeveria shqiptare ka parapaguar përmes Covax vaksinë për 575...

Asnje fluturim mes Italise dhe Shqiperise diten e neserme

0
Diten e neserme date 24 nentor nga aeroporti i Rinasit do te kryhen vetem 4 fluturime gjithsej drejt vendeve te ndryshme te...

Masat që qeveria italiane do të zbatojë për Krishtlindje

0
Sigurisht në funksion të Krishtlindjes qeveria dëshiron të shmangë zhvendosjet e mëdha "Ne mendojmë se duhet të fusim masa...

Lajmi fundit/ Ja cfare ka ndodhur së fundmi me shqiptarët në...

0
Qytetaret shqiptarë jane renditur ne vend të dytë në Itali sa i përket numrit të punëtorëve të rregullt e që kontribuojnë në...

Dikush po paguan borxhet e gjithë fshatit, por askush nuk e...

0
Një njeri i panjohur po ua paguan borxhet të varfërve në Tuzla, të Turqisë por askush nuk po e gjen se kush...