News

Situata mjaft serioze/ Manastirliu me tone te ashpra: Del URDHRI i...

0
Ministrja së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu foli sot me tone të ashpra se nuk do të tolerojë më asnjë neglizhencë dhe marrëzi. Kjo...

Ndodh çudia/ 22-vjeçarja me COVID shokon Policinë, i shkojnë për kontroll...

0
Policia e Lushnjes ka proceduar penalisht shtetasen M.H. 22-vjeç e cila ishte e infektuar me COVID-19 dhe nuk zbatoi rregullin duke qëndruar...

Gjermania ndryshon qendrim, lejon hyrjen në vend për 11 vende jashte...

0
Duke filluar nga data 1 korrik, qytetarë nga 11 vende joanëtare të BE-së mund të shkojnë në Gjermani pa kufizime, ndërkohë që...

Nuk ka pushime në Europë per shqiptaret, BE e mbylur pas...

0
Dita e sotme duhej të ishte dita kur mund t’i riktheheshim planeve për udhëtime në vendet e Bashkimit Europian. Më 15 qershor...

A e dini sa vjeçe është Rudina Magjistari? Nuk do ta...

0
Moderatorja Rudina Magjistari është cilesuar shpesh si një nga prezantueset më të njohura të ekranit shqiptar e cila e ka nisur karrierën...

Shifrat/ Jooo, kjo do të ishte katastrofë, instituti amerikan parashikon lajme...

0
Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë vërtet shumë pesimistë në lidhje me ecurinë e koronavirusit nëpër botë, por lajme jo te...

E rëndë/ 4 deputetë shqiptarë infektohen me Covid 19

0
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bere te ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë testuar 304 persona të...

Jepet alarmi, rikthehet vala e dytë e Koronavirusit në qytetin italian

0
Virusi nuk po ndalet akoma. Alarmi vjen sërish nga vendi fqinj Italia, ku raportohet se është rikthyer vala e koronavirusit në Veneto.