Sunday, January 24, 2021

News

Refuzuan vaksinen kundër COVID-19, pushohen nga puna 7 infermierë

0
Punonin në strukturën që mundësonte shërbimin mjekësor në shtëpitë e të moshuarve në Dessau, një qytet lindor i Gjermanisë.

Policia mendoi se fëmijët po luanin, më pas kuptuan të vërtetën...

0
Të paktën në Angli, duke u bërë një oficer i policisë merr disa vite trajnimi të vështirë që ju përgatit për një...

Stuhia “Leandros” godet Ballkanin, paralajmerimi i sinoptikaneve: Pritet qe te zgjase...

0
Nga Selaniku në ishullin e Kretës, Greqia është përfshirë nga një mot i keq, kryesisht e ndikuar nga stuhia polare Leandros. Në...

Itali/ Lombardia dhe Sardenja kalojne në portokalli, dy urdhëresa të reja...

0
Pas pesë javësh rritje të pandërprerë, indeksi i transmetueshmërisë Rt në Itali bie në 0.97, dhe pranimet në njësitë e kujdesit intensiv...

Kush eshte milioneri shqiptar në Japoni: Nga martesa me nje japoneze...

0
Mitat Haxhiislami është një sipërmarrës kosovar që jetën e tij e ka ndarë mes Pejës, Londrës dhe Tokios. I...

Paralajmërimi i IGJEUM/ Kujdes, çfarë pritet të ndodhë në orët në...

0
Meteorologët kanë bërë se fundmi një paralajmërim lidhur me situatën e motit që pritet të përfshijë vendin tonë në ditët në vijim.

Të rinjtë shqiptarë po fitojne miliona nga puna online për të...

0
D. H. është një i ri shqiptar i cili ka fituar deri më tani 200 mijë dollarë nga puna online për individë...

Itali, mjekëve iu injektohet uje fiziologjik në vend të vaksinës ...

0
Portalet italiane kane raportuar se mjekët në Itali dyshohet se në vend të vaksinës anti-Covid, kanë marrë të injektuar ujë fiziologjik në...