News

U konsideruan binjaket me te bukura ne bote, por shikoni si...

0
Nëse keni nje profil në Instagram, shanset janë të mëdha që mund të keni hasur një ose dy fotografi të Ava Marie...

Ambasada njofton rregullat e fundit për udhëtimet drejt Italisë, të vlefshme...

0
Italia nuk ka ndermend te hape kufijte per shqiptaret qe nuk kane leje qendrimi, te pakten deri më date 30 korrik.

Alfred Cako plas “bom bën”: Ju tregoj me emra, ja kush...

0
Në emisionin “Rrethi Katror” në Top Channel është diskutuar se kush kanë qenë apo janë pjesëtarë të masonerisë në Shqipëri.

Hapja e kufirit me Greqine per shqiptaret, ambasada njofton rregullat e...

0
Njoftimi i Ambasades shqiptare ne Greqi ❗Vendimi i fundit i qeverisë greke njofton se është rritur numri i kuotave...

Sali Berisha rikthehet në krye të PD? Ish-kryeministri befason me deklaraten

0
Sali Berisha mund të rikthehet në krye të Partisë Demokratike. Ish-kryeministri, lideri historik i së djathtës shqiptare i pyetur mbrëmjen e sotme...

Itali / Gati 6 milion të huaj, ja ku renditen shqiptaret

0
Krahasuar me të njëjtën datë në 2019, ndryshimi në të huajt i pranishëm ishte -0.7%. Midis banorëve të huaj, meshkujt përfaqësojnë 48.2%...

Banka e Shqipërisë hedh në qarkullim dy prerjet e reja të...

0
Dy kartëmonedha të reja do të hidhen në treg, nga data 15 qershor, ajo e vlerës 10.000 lekëshe...

3 shtetet ku shqiptarët mund te udhetojnë lirisht dhe kriteret për...

0
Shqiptarët mund të udhëtojnë lirisht dhe pa asnjë detyrim kufizues, në Kosovë, Maqedoni dhe Malin e Zi. Gjithashtu shqiptarët...