Tuesday, January 19, 2021

News

Ngjela: Femra shqiptare është më e bukura në botë! Ja pse...

0
Spartak Ngjela ka dhënë një intervistë paksa ndryshe nga herët e tjera, teksa i ftuar në emisionin e Jonida Vokshit, “Thurje”, ka rrëfyer për...

96-vjeçarin e gjobitën se ecte shpejt me makine, por kur gjykatësi...

0
Një video e shpërndarë në rrjete sociale ku shihet një 96-vjeçar duke u gjykuar se ka vozitur në shpejtësi afër shkollës, është...

Kryeministri Rama jep lajmin e mire: Merr fund pritja, brenda Viti...

0
Kryeministri Edi Rama garantoi se ne ditët në vijim do të pajisen me kontrata të gjithë kryefamiljarët që u është prishur shtëpia...

“Pse njerëzit, të tjerë duan por me të tjerë martohen?”, e...

0
Një student e pyeti Profesorin e tij, “Pse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?” Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur...

Cfare po ndodh me patentat e shqiptareve në Itali

0
Të gjithë shqiptarëve që jetojnë në Itali dhe janë të pajisur me patente shqiptare, ky dokument nuk u njihet nga policia italiane...

Mesazhi kuptimplotë i infermieres italiane po ben xhiron ne rrjet

0
Nje mesazhi qe po bën xhiron e rrjeteve sociale vjen nga një infermiereje nga Italia, pas përhapjes së koronavirusit në shtetin fqinj....

Mjeku i njohur sqaron qytetaret: Kjo eshte shenja e alarmit kur...

0
Mjeku i njohur Arjan Mezini ka treguar per qytetaret qe kurohen në shtëpi, se kur duhet t’i drejtohen spitalit. Në studion e...

Italia ku jetojnë mijëra shqiptarë merr vendimin e papritur, sapo ndodhi,...

0
Për shkak të parandalimit të përhapjes së koronavirusit, qeveria ka marrë vendimin drastik për të mbyllur shkollat dhe universitetet.