News

Ndryshon strategjia e qeverise për lirimin e masave, Rama: Hapjet me...

0
Lehtesimi i masave sipas kryeministrit Rama do të funksionojë në bazë të qyteteve ne baze rasteve me koronavirus që ato kanë.

Provokim nga ajri, avionë serbë fluturojnë mbi shqiptarët

0
Disa avionë ushtarakë të Serbisë kanë fluturuar sot mbi qiellin e Preshevës. Ky veprim ka ngjallur frikë të banorët, sipas të cilëve një gjë e...

Italia dhe Greqia rinisin “jetën”

0
Duke nisur nga sot Italia dhe Greqia nisin të lehtësojnë masat duke rihapur ekonominë dhe shume shërbime. Rreth 4,5 milionë italianë kthehen...

NATO dokumentar për Kuçovën: Ja si do ta modernizojmë zonën, investim...

0
Kanali televiziv i NATO-s i ka kushtuar një kronikë bazës ajrore të Kuçovës, një projekt ky mjaft i rëndësishëm për vendin tonë.

“Shkrin” Ballkani, termometri mbi 40 gradë (Video)

0
Një tjetër valë e të nxehtit ka përfshirë rajonin e Ballkanit. Mërkuri preku vlerat e 41 gradëve në Bosnje Hercegovinë. Situtata është veçanërisht alarmante...

Me çizme e poezi, LRI festë surprizë, Kryemadhi ‘harbon’ me vallen...

0
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ditën e sotme feston ditëlindjen. Por kanë qenë të rinjtë e Lëvizjes Rinore për Integrim, ata që...

10 rregullat e arta për koronavirusin që po bejne xhiron ne...

0
UNICEF se fundmi ka publikuar nëntë këshilla të arta mbi koronavirusin duke informuar në radhe të parë qytetarët se si vepron...

Boja në fytyrën e Ramës, prestigjozja e njohur e zgjedh si...

0
Spërkatja me bojë të kryeministrit Edi Rama nga nënkryetari i PD, Edi Paloka është zgjedhur si foto e javës ...