Monday, November 30, 2020

News

“Hiqet karantina, qarkullimi i lire”, Ministrja jep datat kur hapen kufijtë...

0
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, mbrëmjen e sotme u shpreh se nga data 1 qershor Shqipëria do të hapë kufijtë e saj...

Poezia që nuk duhet humbur! Ja sesi po “edukohen” nxënësit në...

0
Nuk dihet arsyeja pse ka rene kaq poshte arsimi deri në atë shkallë, sa fëmijët në vend të dijes mësojnë banalitete.

E mbani mend çiftin që ju ka bërë të qeshni me...

0
Tre vite më parë kur në "E diela shqiptare" organizohej loja mes çifteve që konsistonte në gjetjen e fjalëve nga njëri partner, ndërkohë që tjetri...

Shprese ne Itali, numrat serish ne renie, ja cfare ndodhi 24...

0
SIpas te dhënave te Mbrojtjes Civile të Hënës te dates 4 maj, numri i përgjithshëm i rasteve të prekurve shkon në 211.938...

Mësohet cila është pasuria e vërtetë e mbretëreshës Elizabeth

0
Të jesh anëtar i një ndër familjeve mbretërore më të rëndësishme të të gjitha kohërave, është aspak e thjeshtë por më...

Bllokohet avioni me 300 pasagjerë: Në karantinë ose kthehuni në Itali!

0
Një avion me plot 300 pasagjerë i Alitalias është bllokuar nga autoritetet e ishullit Mauritius pasi ka zbritur në tokë.

Xhaka dhe Shaqiri bëjnë shqiponjën, ja çfarë shkruajnë mediat zvicerjane

0
Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi. Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike...

“A tu jap një lajm të mirë?! Brace jep lajmin e...

0
Zëvendës-kryeministri Erion Braçe, ka dhënë një lajm të mirë mbi situatën e koronavirusit në urgjencën e spitalit të Fierit.