Tuesday, January 19, 2021

News

Erion Veliaj preket nga koronavirus, ja si eshte gjendja e tij

0
Kryetari i Bashkise se Tiranës, Erion Veliaj, ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Lajmin e ka bërë vetë me dije...

Shtimi i rasteve me COVID-19, Kosova mbyll kufirin me Shqipërinë

0
Qeveria e Kosoves ka vendosur të mbyllë kufirin me Shqipërinë, duke nisur nga data 30 korrik 2020, përmes kushtëzimit të lëvizjes me...

I vendoset flaka pemës në sheshin “Skënderbej”

0
Zemërimit të protestuesve nuk i ka shpëtuar as pema në qendër të kryeqytetit, ne sheshin “Skënderbej”. Fillimisht ju hoqën...

Koronavirusi, pezullohet mësimi per 2 javët e ardhshme në nje shkolle...

0
Pasiguria që ka shkaktuar afrimi i koronavirusit deri te vendi fqinje, Italia, ka vënë në lëvizje sistemin shkollor në Shqipëri. E para...

Moti i pazakontë i shtatorit, flet meteorologia: Ja si do të...

0
Temperaturat e larta na kanë shoqëruar përgjatë gjithë muajit shtator, edhe pse kemi hyrë zyrtarisht në stinën e vjeshtës. Gjatë ditëve të...

Pushimet dimërore kalohen më bukur në këto vende

0
Pas pushimeve verore kthimi në punë mund t’ju ketë demoralizuar pakëz por është momenti që t’i shikoni gjërat me pozitivitet dhe si një mundësi...

‘Duhet të fillojnë sa më shpejt’, Brataj jep njoftimin e rëndësishëm...

0
Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka dhënë një intervistë për "Euronews Albania". Ai është shprehur se po përgatiten për një valë...

U shpall i humbur, gjendet 5-vjeçari në Tiranë

0
Një fëmijë u shpall i humbur sot në zonën e Brrylit, në Tiranë. Familjarët e vogëlushit  të quajtur Rejan Ymeri, thanë se...