“Armët nuk vrasin njerëz”, ja kush është studentja që u vra se refuzoi të lidhej me 23-vjeçarin

728
0

Një ngjarje e rëndë tronditi sot Tiranën ku 23-vjeçari Aldison Belulaj qëlloi me armë zjarri studenten e drejtësisë Ariela Murati pasi refuzoi të lidheshin bashkë.

21-vjeçarja po shkonte në shtëpinë e motrës kur u ndalua përballë me Spitalin “Nënë Tereza” nga i riu nga Fieri, i cili i kërkoi për herë të fundit të lidheshin, por pasi vajza e refuzoi ai nxori pistoletën tip “Beretta” dhe e qëlloi dy herë duke i shkaktuar vdekjen.

Aldison Belulaj qëlloi më pas veten me armë në kokë dhe ndodhet në gjendje të rëdë për jetën.

Studentja e vitit të tretë Ariela Murati, me origjinë nga Berati por me banim në Fier, kishte vetëm pak ditë që kishte fituar bursën në Fakultetin e Drejtësisë. Në profilin e saj në Facebook tërheq vëmendjen një fotografi ku ajo duket me armë në një poligon qitje. Ariela Murati ka shkruar mbi këtë foto “Armët nuk vrasin njerëz. Njerëzit vrasin njerëz”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.